• 2021

  Pobierz PDF

  Czternasta edycja programu Lato w teatrze była drugą realizowaną podczas pandemii. Mimo tych niesprzyjających okoliczności o dotacje ubiegało się tak wiele podmiotów – złożono rekordową liczbę wniosków: 279! Dotacje przyznano łącznie 41 ośrodkom. Programowi towarzyszył program rozwojowy dla artystów i pedagogów. W tym roku miała tez premierę nowa produkcja w namiocie cyrkowym pt. "Jak przestałem być idealny".

 • 2020

  Pobierz PDF

  W 2020 roku odbyła się trzynasta edycja programu Lato w teatrze, która podporządkowana została rytmowi nadawanemu przez pandemię COVID-19. W przypadku 39 ośrodków realizacja projektów nie tylko okazała się możliwa, ale również przyniosła wiele satysfakcji i pięknych chwil.

 • 2019

  Pobierz PDF

  Zainteresownie programem Lato w teatrze w 2019 roku zaowocowało rekordową liczbą 204 złożonych wniosków, z których wybrano 41 projektów do realizacji. Jak co roku działaniom artystycznym dla dzieci i młodzieży, towarzyszył program rozwojowy dla artystów i pedagogów. W tym roku po raz pierwszy w każdą sobotę wakacji w Instytucie Teatralnym odbywały się Spotkania Realizatorów.

 • 2018

  Pobierz PDF

  W 2018 roku odbyła się jedenasta edycja programu, podczas której szczególny nacisk był położony na spotkania i warsztaty. Brali w nich udział zarówno realizatorzy warsztatów jak i przedstawiciele ośrodków, które gościły w swoich miejscowościach namiot cyrkowych. Zachęcamy do zapoznania się z archiwum!

 • 2017

  Pobierz PDF

  Rok 2017 to wielkie Święto Lata w Teatrze - 10. urodziny! Zerknijcie, co się wydarzyło!

 • 2016

  Pobierz PDF

  Rok 2016 to druga edycja realizowana z wydzielonym modułem Lato w teatrze +, w którym odbyło się aż 11 projektów. Zapraszamy do lektury o ówczesnych inicjatywach, w tym o pierwszej konferencji organizowanej przez Dział Pedagogiki Teatru pt. "Pedagogika Teatru. Kierunki, refleksje, perspektywy".

 • 2015

  Pobierz PDF

  W roku 2015 przeprowadziliśmy 41 wywiadów z twórcami wszystkich ówczesnych projektów, które ukazują ich myślenie o pracy i o metodach, z których korzystają. Ponadto, w pliku znajdziesz opisy projektów, poznasz nowym moduł Lato w teatrze + i przeczytasz więcej o premierowym spektaklu pt. "Jak wytresować dziewczynkę?", prezentowanym w namiocie cyrkowym.

 • 2014

  Pobierz PDF

  Lato w teatrze zmienia się i rozwija. W roku 2014 po raz pierwszy w preambule regulaminu do konkursu pojawiło się sformułowanie "pedagogika teatru". W pliku przeczytasz między innymi o wszystkich dofinansowanych projektach i wizytach studyjnych, w ramach których członkowie kadry realizującej własny projekt odwiedzali inne ośrodki biorące udział w Lecie w teatrze.

 • 2013

  Pobierz PDF

  2013 rok to przede wszystkim kolejna produkcja w namiocie cyrkowym. Tym razem w koprodukcji z Teatrem Pinokio powstał spektakl "Pippi Pończoszanka". W ramach tej edycji odbywał się także cykl warsztatów - Szkoła Pedagogów Teatru. Więcej informacji w pliku!

 • 2012

  Pobierz PDF

  Wyjątkowo podczas edycji w 2012 roku, obok projektów teatralnych pojawiły się projekty taneczne, realizowane we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Pamiętajmy, że Lato w teatrze to nie tylko warsztaty, a także spektakle grane w namiocie - w pliku więcej informacji o drugiej objazdowej trasie spektaklu Gdzie jest Pinokio?".

 • 2011

  Pobierz PDF

  W 2011 roku znacznie wzrosło zainteresowanie programem, czego przejawem była ilość zgłoszonych wniosków! W ramach Lata w teatrze po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Był to spektakl Gdzie jest Pinokio? w reżyserii Roberta Jarosza.

 • 2010

  Pobierz PDF

  Trzecia edycja Lata w teatrze ukazała rosnące zainteresowanie programem. Już po raz drugi odbył się konkurs grantowy, w wyniku którego dokonana została selekcja projektów. Ponadto Lato w teatrze 2010 miało trzy elementy specjalnie zorganizowane dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią.

 • 2009

  Pobierz PDF

  Pierwsza edycja programu Lato w teatrze, w której do udziału zostały zaproszone cztery teatry. Zobacz jak wyglądały początki programu!

 • 2008

  Pobierz PDF

  Pierwsza edycja programu Lato w teatrze, w której do udziału zostały zaproszone cztery teatry. Zobacz jak wyglądały początki programu!