Misja: Ziemia

Realizator:  Fundacja Szafa Gra

Miejsce:  Ornontowice

Termin warsztatów:  25 czerwca - 8 lipca

Terminy pokazów:  7 i 8 lipca ok. godz. 19:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach

Koordynatorka projektu: Sylwia Wiśniewska 

e-mail: biuro@szafagra.org 

W projekcie w Ornontowicach, który przebiega pod hasłem „Misja: Ziemia”, weźmie udział 36 dzieci w wieku 7-17 lat. Ich przewodnikami będą naukowcy, pedagodzy i artyści. Wspólnie zastanowimy się nad indywidualną i zbiorową odpowiedzialnością za świat przyrody, zasobów, ludzi. Przyjrzymy się m.in. naszym wyborom konsumpcyjnym, wpływowi marketingu na kreowanie potrzeb, gospodarowaniu wspólnymi dobrami i związanym z ekstensywną gospodarką problemom dzieci na świecie.

(fot. P. Szymkowiak/ S. Staletowicz)

Prowadzący warsztaty

Olga Chrzan

pedagog, aktorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. G. Fitelberga w Chorzowie. Ukończyła studia kulturoznawcze ze specjalizacją teatrologiczną na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowe Studium Dziennikarskie przy Wydziale Nauk Społecznych tej uczelni. W roku 2015 roku obroniła dyplom na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Pracuje jako nauczyciel teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Gra obecnie w spektaklu „Baby” w reż. I. Woźniak.

Sandra Jaworudzka

animator kultury, pedagog. Prowadzi edukację teatralną w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Tworzy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Inicjatorka projektu popularyzacji literatury poprzez sztukę „pre_tekst:od książki do sztuki” realizowanego w ramach programu Promocja Czytelnictwa w Czerwionce-Leszczynach. Uczestniczka programu Bardzo Młoda Kultura, w którym realizowała projekt „Godzina dla świata” oparty na współpracy z nauczycielem gimnazjum. Pisze sztuki teatralne dla młodego widza. W ubiegłych edycjach Lata w teatrze prowadziła warsztaty dramaturgiczne oraz inspiracyjne.

Iwona Woźniak

pedagog teatru, reżyser. Ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz podyplomowych studiów Zarządzania w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel teatru na Śląsku, m.in. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Założycielka i prezes Fundacji Szafa Gra. prowadzi projekty teatralne i społeczne. Reżyser Teatru Naumionego z Ornontowic.

Sabina Baron

kostiumografka i scenografka z zamiłowania. Od wielu lat tworzy autorskie kostiumy do spektakli Teatru Naumionego z Ornontowic, kreatywnie transformując tradycje oraz budując niezapomniane obrazy teatralne m.in. do spektaklu „Kopidoł”, „Szac” i wielu innych.

Natalia Dinges

absolwentka WTT w Bytomiu, AST w Krakowie (2013). Obecnie jako wykonawca związana m.in. z: Alias Cie, Teatrem Śląskim, Teatrem Słowackiego, Teatrem Bretoncaffe, Art Station Foundation, Living Space Theatre. Jako choreograf współpracowała z B. Peszkiem („Superbohaterów 10/9”), Teatrem Naumionym („Szac”) czy BCK („Muzyczne Opowieści Hani M.”). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Erasmus. Przed studiami zawodowo trenowała akrobatykę sportową. Prowadzi zajęcia ze świadomości, także dla osób niepełnosprawnych.

Paweł Szymkowiak

absolwent organizacji produkcji filmowej na WriTV w Katowicach. Autor kilku teatralnych bajek dla dzieci. Prowadzi grupę filmową Gawlock Pictures. Realizuje materiały filmowe promujące działania teatrów zawodowych. Prowadził zajęcia w grupie medialno-aktorskiej podczas Lata w teatrze w 2016 oraz 2017 roku w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Rafał Derkacz

absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował w spektaklu dyplomowym „Świętoszek” w reżyserii P. Aignera w roli Wawrzyńca oraz spektaklu muzycznym „Być jak Beata” w reżyserii P. Domalewskiego w roli Ryszarda Śledziony. Współtwórca spektaklu „Nazywam się Wojna”. Współpracował z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przy czytaniu performatywnym. Finalista 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od lat pracuje z dziećmi jako instruktor ZHP.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.