Twoje i Moje Podwórko

Realizator:  Grupa Inicjatywna Baranówko

Miejsce:  Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina

Termin warsztatów:  2 - 18 lipca

Terminy i miejsce pokazów:  13  lipca | godz. 17:00 - Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, ul Słowackiego 1, Puszczykowo

                                                                  17 lipca | godz. 17:00 - Mosiński Ośrodek Kultury

Koordynator projektu: Dorota Lisiak

e-mail: stowarzyszenie_gib@tlen.pl

Podczas warsztatów dzieci przyjrzą się uważnie podwórkom, na których na co dzień spędzają czas i porównają je z miejscami, które są dziedzictwem innych kultur – część zajęć odbędzie się w Muzeum Arkadego Fiedlera, wybitnego podróżnika i pisarza. Inspiracją do pracy stanie się książka Fiedlera „Zwierzęta z lasu dziewiczego” stanowiąca zapis wyprawy do puszczy w Ameryce Południowej. Ważnym kontekstem działań będzie również powieść „ Król Maciuś na bezludnej wyspie” Janusza Korczaka. Chcemy zaprosić dzieci do refleksji na temat różnorodności istot żyjących na ziemi.
Podczas warsztatów uczestnicy stworzą maski i totemy, które będą im towarzyszyły nie tylko podczas finałowego pokazu, lecz także w przejściu z dziecięcego podwórka na drogę dorosłości.

(fot. Kryspin Berczyński)

Prowadzący warsztaty

Grażyna Wydrowska 

aktorka, reżyserka, scenografka, trenerka, pedagog teatru, dramoterapeutka, animatorka społeczna. Współzałożycielka Teatru i Fundacji Wierzbak. Realizatorka spektakli autorskich. Współtworzyła Ogólnopolski Festiwal Młodego Teatru Offbiennalle w Poznaniu. Współautorka programów telewizyjnych „Okno”, „Teatr jak życie” oraz Światowego Festiwalu Programów TV SCIENEIMAGE w Paryżu. Laureatka m.in. Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody Artystycznej im. Jana Dormana i Nagrody Rady Ministrów.

Magdalena Albrecht-Walczak

pedagożka, absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Ukończyła studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy również z osobami niepełnosprawnymi (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie). Artystka i scenografka. Prowadzi zajęcia artystyczne. W swojej pracy chętnie wykorzystuje proste materiały plastyczne takie jak glina czy sznurek.

Krystyna Jasiczak

mistrzyni haftu artystycznego, instruktor rękodzieła, wszechstronnie artystyczna. Jej główne obszary zainteresowań to taniec spontaniczny, elementy baletu, afro dance, ruch sceniczny, praca nad ciałem, kultura ruchu. Współpracuje z Muzeum Arkadego Fiedlera. Mistrzyni świata w Bikejoringu.

Ewa Brzychcy

magister sztuki, ukończyła Instytut Wzornictwa (kierunek: komunikacja wizualna) na Politechnice Koszalińskiej. Projektantka grafiki komputerowej. Tworzy projekty dla marek z branży dziecięcej, współpracuje z wydawnictwem dla dzieci. Pasjonatka rękodzieła i łączenia technik plastycznych, twórczego łamania schematów. Prowadzi warsztaty filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Magdalena Niemczykiewicz - Rogacka

pedagożka , absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza na wydziale filologii polskiej oraz filmoznawstwa i kultury audiowizualnej. Od 12 lat nauczyciel. Dodatkowo ukończyła historię i edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dorota Lisiak 

prezes Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko, działacz lokalny, animator czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rożnych środowisk. Realizowała projekty artystyczne, teatralne i społeczne w ramach programów: Równać Szanse PAFW, FIO, EFRWP. Członek ROP przy MKiDN, Zespołu ds. Kampanii Społecznych w Radiu Polskim, Zespołu ds. Dyskryminacji Rodzin i Osób Wychowujących Dzieci przy Kancelarii Premiera RP.

Joanna Sykulska

muzyk, dyrygent, animator. Jest absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na specjalizacji dyrygentura chóralna. Pracuje z dziećmi i dorosłymi jako nauczyciel, dyrygent, prowadzi warsztaty muzyczne.

Krzysztof Widera

ukończył Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi, pracował jako aktor i śpiewak solista w tatrach w Łodzi i Bydgoszczy, brał udział w międzynarodowych produkcjach teatralnych, serialach TV, nagrywał dla PR i Studia Miniatur Filmowych SeMaFor w Łodzi. Prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych, realizując różnorodne projekty unijne. Szkoli Rady Pedagogiczne. Jest członkiem ZASP w Sekcji Teatrów Muzycznych.

Anna Fiedler

inicjatorka i współorganizatorka projektów promujących dialog międzykulturowy i integrację lokalnych społeczności. Prowadzi międzykulturowe warsztaty dla dzieci i obcokrajowców. Interesuje się zrównoważonym rozwojem i innowacjami społecznymi. Pasjonatka podróży kulinarnych i baśni z różnych stron świata.

Carlos Javier Ramirez Orduz

muzyk pochodzenia kolumbijskiego, gitarzysta klasyczny, kompozytor i aranżer, wykonawca utworów muzyki rozrywkowej oraz autor tekstów. Studiował w Conservatorio del Liceo w Barcelonie, w Escuela Luthier, El taller de Musics.


Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.