Przetwórz swoje Korzenie

Realizator:  Fundacja Bieszczadzka

Miejsce:  Wiejskim Centrum Kultury w Płowcach

Termin warsztatów:  30 lipca - 12 sierpnia

Terminy i miejsca pokazów:  11 sierpnia | godz. 18.00 - Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych

                                                                 12 sierpnia | godz. 20.00 - Wiejskie Centrum Kultury w Płowcach                                  

Koordynator:  Bogusław Pyzocha

e-mail:  b.pyzocha@fundacja.bieszczady.pl

Tematem przewodnim półkolonii choreograficzno-muzycznej są korzenie. Punktem wyjścia dla działań ruchowych i scenograficznych będzie hasło „splątanie”. Uczestnicy warsztatów – dzieci i młodzież z okolic Płowiec i z innych miejscowości powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego – przyjrzą się nie tylko swoim drzewom genealogicznym, ale także poszukają miejsc, przedmiotów i tradycji tworzących historię rodzin, społeczności i regionu. Młodzi ludzie wspólnie przygotują krótkie formy wierszowane. Podzielą się na trzy grupy, by spotykać się codziennie w pracowniach: choreograficznej, muzyczno-wokalnej i scenograficzno-technicznej. Powstały w wyniku warsztatów spektakl zostanie zaprezentowany co najmniej dwukrotnie, w Płowcach i w Ustrzykach Dolnych.

Prowadzący warsztaty

Malgorzata Haduch

prekursorka nowych form improwizacji i tworzenia choreografii, globtroterka zafascynowana free jazzem. Absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004) oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Reżyseruje spektakle taneczne i teatralne, a od 2012 roku realizuje swój program autorski poświęcony badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance. W 2013 założyła holenderski zespół Help Me To Crash. Artystka była nagradzana wieloma stypendiami twórczymi w Polsce i za granicą, w tym Stypendium Rządu Meksykańskiego dla Obcokrajowców.

Artur Sędzielarz

dyrygent, aranżer, śpiewak, a także artysta kabaretowy. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie i Podyplomowe Studia dla Dyrygentów Chóralnych tejże uczelni. Finalista Międzynarodowego Konkursu dla Dyrygentów Chóralnych w Bolonii w 2005 roku. W latach 2010-2011 pełnił funkcję Dyrektora i Kierownika artystycznego Chóru Polskiego Radia w Krakowie. Wieloletni Dyrektor artystyczny chóru kameralnego Quarto Voci. Współzałożyciel krakowskiej muzycznej formacji kabaretowej Kwartet Okazjonalny. Od 2014 roku kierownik muzyczny Teatru Bagatela, pojawiąjący się także na scenie.

Sebastian Molski

scenograf i fotograf, urodzony w 1972 roku w Krakowie. Absolwent Liceum plastycznego w Krakowie oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Od 20 lat pracuje jako operator kamery artystycznie i komercyjnie, ma na swoim koncie kilka wystaw fotograficznych. Zajmuje się także scenografią i oświetleniem. Jest autorem scenografii do nominowanego do Oskara w 2001 roku filmu krótkometrażowego pt. ”Męska sprawa” w reż. Sławomira Fabickiego. Realizuje własne projekty artystyczne, w tym budowę oryginalnych lamp ze starych przedmiotów (UpLamps).


Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.