Superdziewczyny, superchłopaki

Realizator:  Miejska Biblioteka Publiczna 

Miejsce:  Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, ul. Szpitalna 1 

Termin warsztatów:  7 - 21 lipca

Terminy i miejsca pokazów:  21 i 22 lipca | godz. 20:00 - Borne Sulinowo

Koordynator:  Karolina Suchodolska

e-mail:  mbp@mbp.bornesulinowo.pl

Projekt dotyczy stereotypów związanych z płcią. Inspirowany jest baśniami m.in. Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, Szewczyk Dratewka, a także pracami Elżbiety Jabłońskiej "Gry i zabawy domowe" oraz "Supermatka". Celem projektu jest przełamywanie stereotypów związanych z płcią, wspieranie współpracy, pozytywne promowanie różnic między dziewczynkami a chłopcami, kobietami a mężczyznami; ukazanie, że zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogą rozwijać samych siebie i jednocześnie budować relacje. Dziewczynki mogą być silne, a chłopcy piękni. Poprzez udział w projekcie dzieci budują poczucie własnej wartości. Dzieci na warsztatach będą tworzyć własne baśnie, opowieści, realizowane w formie słuchowiska, animacji poklatkowych, etiud taneczno- ruchowych, historie o superdziewczynach i superchłopakach. Warsztaty mają stać się pomostem łączącym poważne zagadnienie dotyczące stereotypów związanych z płcią z dobrą zabawą. 

( fot. Graszka )

Prowadzący warsztaty

Karolina Suchodolska

aktorka, animatorka kultury, pedagog, artystka interdyscyplinarna (teatr, animacja filmowa, instalacje artystyczne). Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku, studentka II-go roku Pedagogiki teatru UW. Współzałożyła Teatr Alelale. Współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino oraz z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Od 2008 roku pracuje jako instruktor teatralny z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Żyje w stałym kontakcie z przyrodą, uprawia canicross, biega z psem po lesie.

Karolina Kasprzak

aktorka, lektorka, autorka scenariuszy i kulturoznawca. Jej zawodowe zainteresowania obracają się wokół tematyki kobiecej i przełamywania stereotypów płciowych. Współzałożycielka Teatru Alelale. Współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino. Posiada własne studio nagrań i jest lektorką z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem, którym dzieli się z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty dostosowane tematyką i stopniem trudności do grup wiekowych i stopnia zaawansowania uczestników.

Marek Noniewicz

specjalizacja: fotografia, sztuki wizualne, performance, działania w przestrzeni. W jego obszarze aktywności znajduję się głównie fotografia, choć co raz częściej interesuje go światłoczułość. Jest przekonany, że sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję; stąd też częściej sięga po techniki historyczne i eksperymentalne, czy efemeryczne formy zapisu; traktując je jako rodzaj klucza do języka natury. Stara się ożywić mit i próbuje znaleźć dla niego współczesny kontekst. Nieodwracalność i nieustanne przeobrażenia procesów srebrowych, są w jakiś sposób tożsame ze zmiennością świata przyrody. To co stara się rejestrować, to przebieg tych zmian.

Tomasz Graczyk 

aktor, tancerz, choreograf teatralny, pedagog. Prowadzi zajęcia z Tańca i Świadomości Ciała na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Występuje w spektaklach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wiedzę i umiejętności taneczne zdobył m.in. podczas pracy w polskich teatrach tańca [Śląski Teatr Tańca, Teatr Tańca „Alter”, Teatr Tańca „Projekt”] oraz instytucjach artystycznych (Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego we Wrocławiu, Teatr im. W.Bogusławskiego w Kaliszu). Pasjonują go podróże oraz filozofia Wschodu.

Monika Kuczyniecka

członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Absolwentka ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), obrona dyplomu w I pracowni filmu animowanego. Zajmuje się szeroko pojętym „Plasticine Designem”(animacja, ilustracja, mała forma rzeźbiarska). Jest autorką teledsków m.in. dla dla Renaty Przemyk, Bajzla, Czesława Mozila, Voo Voo, Dagadana. Od kilku lat prowadzi także autorskie warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych; oparte w głównej mierze na własnym doświadczeniu artystycznym.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.