KALOSZE SZCZĘŚCIA

Realizator:  Gminny Ośrodek Kultury

Miejsce:  Górzno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, ul. Rynek 14A

Termin warsztatów:  2 - 14 lipca

Terminy i miejsce pokazów:  13 lipca, godz. 18.00 i 20.00 Górzno

Koordynator:  Agnieszka Drelich-Magdziak

e-mail:  pracownianakolkach@gmail.com

Podczas warsztatów uczestnicy – 30  osób w wieku od 7 do 17 lat z gminy Górzno oraz z gmin ościennych – zastanowią się, czym jest szczęście. Kanwę literacką rozważań stanowi baśń H. CH. Andersena „Kalosze szczęścia”. Młodzi ludzie będą odwoływać się również do własnych doświadczeń, próbując odpowiedzieć na pytanie, czy dziś musimy być szczęśliwi za wszelką cenę? Ich przemyślenia złożą się na scenariusz widowiska, w którym zostanie wykorzystana pantomima, teatr przedmiotu oraz teatr cieni.

(fot. Katarzyna Pietruska i Agnieszka Drelich-Magdziak)

Prowadzący warsztaty

Karol Smaczny

aktor i reżyser. Związany z wieloma teatrami w Polsce (m.in. Teatrem Wierszalin w Supraślu, Trzyrzecze w Białymstoku). Wykładowca na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Trener zajęć teatralnych z osobami niepełnosprawnymi oraz twórca teatru przy Towarzystwie Wspierania Inicjatyw Społecznych Alpi w Białymstoku. Współtwórca grup teatralnych: Akcji DZRT i Kompanii Doomsday. Organizuje zajęcia teatralne i przedstawienia w Areszcie Śledczym w Białymstoku na oddziałach o zaostrzonych rygorach. Współprowadzi kursy Teatru ze Społecznością organizowane przez Fundację Drama Way w Warszawie.

Miłosz Pietruski

aktor teatralny i filmowy, wykładowca Akademii Teatralnej, arteterapeuta. Współpracuje z Teatrem Wierszalin w Supraślu, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku oraz Operą i Filharmonią Podlaską. Prowadzi warsztaty teatralne dla grup społecznie wykluczonych. Zagrał dotychczas w ponad 20 przedstawieniach oraz na 25 ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą. W Akademii Teatralnej uczy przedmiotów takich jak: gra aktora kukłą, gra aktora jawajką, gra aktora przedmiotem, pantomima i maska.

Katarzyna Pietruska

aktorka, pedagożka teatru, fotografka. Współpracuje z teatrami: Teatr Wierszalin, Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Teatr Współczesny we Wrocławiu czy Teatr Papahema. Łączy pracę na scenie z edukacją teatralną i miłością do zdjęć. Współpracuje z Otwartą Przestrzenią Artystyczną ARTEA, prowadząc zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą. W 2015 roku realizowała jako lektor jeden z projektów Fundacji Audiodeskrypcja. W 2017 wzięła udział w projekcie społecznym, organizowanym przez białostocki Ośrodek Eleos, tworząc serię zdjęć bezdomnych pt. „Portret mój”.

Emilia Sulej

aktorka teatralna i filmowa, animatorka, audiodeskryptorka. W przeszłości związana z Teatrem Maska w Rzeszowie, a obecnie aktorka Teatru Bajlandia w Warszawie. Tworzy audiodeskrypcję do filmów, programów telewizyjnych i spektakli. Podczas studiów na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku brała udział w dwóch projektach teatralnych realizowanych z więźniami z Zakładu Karnego w Białymstoku. W 2016 roku była na wolontariacie w Afryce, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne oraz klasę makramy w Ośrodku dla Niewidomych Dzieci w Kibeho.

Antoni Waraksa

muzyk i gitarzysta. Absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w Olsztynie. Współpracował z zespołami Biłyj Bereh, Tymczasem, Herson, Reggaeside. W latach 2010-2014 współpracował z Teatrem IOTA, brał udział w międzynarodowych projektach kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska oraz współorganizował Festiwal Wietrzne Spotkania z Poezją (Grądzkie k. Giżycka). W 2017 roku pracował jako nauczyciel gry na gitarze w szkole muzycznej Music&More w Warszawie. Obecnie jest gitarzystą zespołów Raggafaya i Kawa Band.

Agnieszka Drelich-Magdziak

animatorka społeczno-kulturalna, pedagożka, streetworkerka, ceramiczka, koordynatorka Lata w teatrze. Przez wiele lat związana z Międzynarodowym Ruchem ATD Quart Monde pracowała na ulicy z dziećmi w Brazylii, Peru, we Francji oraz w Polsce. Realizowała projekty społeczno-kulturalne w dzielnicach biedy i wykluczenia: wystawy, spektakle, biblioteki podwórkowe czy konferencje. Od kilku lat związana z Górznem, inicjatorka i realizatorka wielu projektów (m.in. Lato w teatrze i wJANki w Górznie). Ukończyła kurs Teatru ze społecznością.

Ewelina Falba

nauczycielka matematyki w małej wiejskiej szkole, animatorka, pedagożka. Uwielbia gry matematyczne i chętnie wykorzystuje je w pracy z dziećmi. Jako wychowawca angażuje swoich uczniów w działania związane z wolontariatem. Współpracowała z ogólnopolskim programem PROJEKTOR – wolontariat studencki. Organizuje kulturalne zajęcia świetlicowe w szkole.

Krzysztof Magdziak

animator kultury, streetworker, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie. Przez wiele lat pracował z dziećmi na ulicach we Francji, w Peru i w Brazylii. Dobry duch wszelkich działań kulturalnych w gminie Górzno, który łączą ludzi i środowiska.

      

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.