Było. Jest. Będzie.

Realizator:  Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku 

Miejsce:  Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego, - ul. Jana Pawła II 3, Słupsk

Termin warsztatów:  16 - 29 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 29 lipca | godz. 16:00 i 18:00 - Mała Scena, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk

Koordynator: Agata Pietruszewska

e-mail: a.pietruszewska@nowyteatr.pl

Założeniem projektu jest ukazanie zależności między przeszłością a przyszłością. Skonfrontujemy wyobrażenia dotyczące przyszłości z tym, co naprawdę nadeszło. Odwołamy się do twórczości Stanisława Lema, Raya Kurzweila („Nadchodzi osobliwość”), Yuvala Noaha Harariego („Deus”) a także do filmowych dzieł, takich jak „Blade Runner”, „Powrót do przyszłości”, czy filmy dokumentalne Kazimierza Karabasza. Jednak najważniejszym źródłem naszej wiedzy będą mieszkańcy Słupska. Zapytamy ich, jak wiele lat temu wyobrażali sobie rok 2018 oraz czy te wyobrażenia się sprawdziły.

Na podstawie literatury, filmów oraz zebranych materiałów stworzymy spektakl, który stanowić będzie podsumowanie dwutygodniowej pracy. Młodzież podzielona zostanie na trzy grupy: aktorską, scenograficzno-muzyczną i promocyjno-dziennikarską. Każdy zespół będzie pracował oddzielnie z innymi instruktorami, jednak efekty prac będą się wzajemnie uzupełniać i tworzyć całość.

(fot. Piotr Stępień)

Prowadzący warsztaty

Jan Hussakowski  

instruktor grupy teatralnej. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST, a obecnie student IIII roku Akademii Teatralnej na wydziale reżyserii. Jako reżyser zadebiutował w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie spektaklem „Jakoś to będzie. Spektakl o robotach”, natomiast w marcu odbyła się premiera jego spektaklu „Józef i Maria” w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu. Na jego pracę ogromny wpływ miało odkrycie różnych technik medytacji i aplikowanie ich na płaszczyźnie teatralnej. Przeniosło się to na temat jego pracy magisterskiej – „Medytacja w Pracy Aktora”.

Monika Janik

instruktor grupy teatralnej. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu i szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Wielokrotnie prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży na letnich obozach teatralnych, a do niedawna na co dzień w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie. Obecnie aktorka Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Współpracowała także z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Teatrem Ochoty w Warszawie.

Wojciech Marcinkowski

instruktor grupy teatralnej. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST. 8 lat trenował sportowo taniec towarzyski. Posiada wysoką klasę taneczną A. Wielokrotny medalista licznych ogólnopolskich turniejów tanecznych. Praca nad ciałem jest dla niego bardzo ważna w procesie rozwoju samoświadomości. Aktualnie aktor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Na scenie zadebiutował w spektaklu „Dwoje Biednych Rumunów mówiących po polsku” w reż. Pawła Świątka.

Agata Pietruszewska

instruktor grupy promocyjno-dziennikarskiej. Pracownik Działu Promocji Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Animator kultury, koordynator i autor licznych projektów takich jak: Warsztaty Rosyjskiego Teatru Lalkowego zrealizowane we współpracy z Małym Teatrem Lalek z Petersburga, Dni Tradycyjnego Teatru Rosyjskiego zrealizowane we współpracy ze studentami Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych. Uczestniczka wielu konferencji, m.in. Marketing w Kulturze. Ukończyła liczne szkolenia, np. prowadzenie profili w mediach społecznościowych, narzędzia przydatne w pracy Social Menagera.

Justyna Moczulska

instruktor grupy scenograficzno-muzycznej. W Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku pracuje jako inspicjent, rekwizytor i sufler. Współpracowała z firmą Toolbox Marketing Sp. z o. o., gdzie była odpowiedzialna za opracowanie koncepcji merytorycznej oraz realizację warsztatów kreatywnych dla dzieci. Uzyskała dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie florysta. W wolnym czasie współpracuje przy aranżacjach opraw kwiatowych ceremonii ślubnych oraz wytwarza rękodzieło.

Cezary Reinert

instruktor grupy scenograficzno-muzycznej. Absolwent Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z pedagogiką wczesnoszkolna (aktualnie kończy dodatkowo specjalność animacja kultury). Jest autorem opracowań muzycznych do spektakli. Zajmuje się realizacją dźwięku koncertów teatralnych i studyjnych oraz montażem. W Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku pracuje jako akustyk.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.