NIE(zależność)

Realizator: Teatr Polski w Poznaniu

Miejsce:  Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 Grudnia 8/10

Termin warsztatów:  9 - 22 lipca

Termin i miejsce pokazu:  22 lipca | godz. 16:00 -  Teatr Polski w Poznaniu (Duża Scena)

Koordynator:  Sandra Lewandowska

e-mail:  teatr.polski@teatr-polski.pl

Tematem projektu jest szeroko rozumiana wolność. Wspólnie zastanowimy się, jak możemy wyznaczać nasze granice, dbać o swoje bezpieczeństwo. Zbadamy, w jaki sposób normy i zasady społeczne budują nasze widzenie świata, co nam dają, z jakimi ograniczeniami się wiążą. W teatrze najważniejszą granicą jest ta, która powstaje na styku sceny i widowni – ten temat również zgłębimy w trakcie zajęć.

Projekt będzie składał się z warsztatów: aktorskich, tanecznych, dramaturgicznych, muzycznych, scenograficznych, reżyserskich. Będziemy czerpać z improwizacji, by wyzwolić potencjał uczestników, uruchomić ich wyobraźnię. W projekcie weźmie udział młodzież 10–13 lat zamieszkująca Poznań i okolice. Wspólnie utworzy ok. 40-osobową grupę, która przygotuje spektakl pod okiem prowadzących warsztaty.

(fot. Marek Zakrzewski)

Prowadzący warsztaty

Aneta Cruz-Kąciak

opowiadaczka historii, autorka i tłumaczka książek dla dzieci, współtwórczyni wydawnictwa Trzy Pomarańcze. Tworzy i koordynuje różnorodne projekty edukacyjne i kulturalne adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: Opowiadanie świata, Twórcze baśnie oraz E-Motive. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie opowiada historie podczas widowisk narracyjnych i warsztatów. Uczestniczyła w festiwalach opowiadania w Polsce i w Meksyku. W projekcie prowadząca warsztaty dramaturgiczne.

Barbara Krasińska

absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracowała m.in. z: Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem STU, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Występowała także za granicą. Stworzyła kilka przedstawień dla dzieci i młodzieży. W Teatrze Polskim w Poznaniu wyreżyserowała „UFO” Iwana Wyrypajewa w ramach Pracowni Inicjatyw Aktorskich. W ramach Nowej Siły Kuratorskiej prowadziła również warsztaty dla seniorów zakończone pokazem. W projekcie prowadząca warsztaty aktorskie.

Hanna Łubieńska

absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, aktorka Teatru Czwarte Miasto. Występowała m.in. na scenie: Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru Animacji w Poznaniu, Mojego Teatru w Poznaniu. Śpiewała w chórkach z wieloma polskimi i zagranicznymi wokalistami. Od pięciu lat śpiewa muzykę gospel. Realizuje projekty muzyczne i tworzy własne kompozycje. Pracuje z młodzieżą i dziećmi. W projekcie prowadząca warsztaty muzyczne.

Agnieszka Wielewska

absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, animacją oraz grafiką komputerową. Jej obrazy brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest także autorką scenografii filmowej i teatralnej. Jej projekty scenograficzne prezentowane były m.in. na wystawie Wymiary scenografii 2017 w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim w Katowicach. Jest zaangażowana w działania edukacyjne (współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Sopocie i Teatrem Polskim w Poznaniu). W projekcie prowadząca warsztaty scenograficzne.

Mariusz Babicki

reżyser, dramatopisarz, dramaturg, scenarzysta. Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim, studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Trzykrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, zdobywca głównej nagrody 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego Potok. Prowadził warsztaty w Stowarzyszeniu Teatralno-Edukacyjnym Wybrzeżak, w Domu Seniora w Sopocie, w Teatrze Polskim w Poznaniu (Lato w teatrze) i w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu. W projekcie prowadzący warsztaty reżyserskie.

Maciej Florek

choreograf, twórca wielu projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich m.in. w: Nowym Yorku, Chicago, Zurychu, Windhuku, Berlinie, Sankt Petersburgu, Bazylei, Paryżu czy Wiedniu. Swoje umiejętności taneczne prezentował również w licznych filmach i teledyskach. Tworzył również choreografię do gal, koncertów finałowych oraz spektakli nurtu głównego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W projekcie prowadzący warsztaty taneczne.

Sandra Lewandowska 

absolwentka wiedzy o teatrze na UAM w Poznaniu. W czasie studiów zrealizowała projekt Dorośli Niepełnoletni w ramach Festiwalu Miniatur Kuratorskich. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Dziecka, z Centrum Kultury ZAMEK, z Art Stations Foundation w Poznaniu (przy programie Stary Browar Nowy Taniec). W ramach Generatora Malta współtworzyła projekt Pasjonaci (2013). Ukończyła letni kurs Szkoły Pedagogów Teatru organizowany przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Obecnie studentka podyplomowych studiów z pedagogiki teatru na Uniwersytecie Warszawskim.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.