Bilokacje

Realizator:  Stowarzyszenie Promocji Artystycznej

Miejsce:  Siedlisko Kultury Solniki 44

Termin warsztatów:  23 lipca - 5 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów:  5 sierpnia | godz. 15:00 i 17:00  - Siedlisko Kultury Solniki 44

Koordynator:  Dagmara Sowa

e-mail:  info.solniki44@gmail.com

Bilokacja – pojęcie oznaczające możliwość znajdowania się w dwóch miejscach jednocześnie – będzie tematem przewodnim warsztatów realizowanych w Siedlisku Kultury Solniki 44 – ośrodku na Podlasiu, w lesie nieopodal miejscowości Zabłudów. Dzieci i młodzież przyjrzą się bilokacji za pomocą różnych dyscyplin sztuki. Jedną z nich będzie teatr ożywionej formy (ze szczególnym uwzględnieniem materialnych, przedmiotowych, lalkowych i maskowych środków wyrazu). Poprzez zastosowanie technologii takich jak bluebox, uczestnicy skonstrują światy na wpół realne, na wpół wirtualne. Postaci sceniczne zrodzą się poprzez bilokację w obu tych przestrzeniach. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość kreatywnej ingerencji w pejzaż Siedliska, przekształcania jego fragmentów lub wykorzystywania naturalnych procesów dla stworzenia instalacji inspirowanych landartem (sztuką ziemi).

( fot. Przemek Sejwa i Tomasz Adamski )

Prowadzący warsztaty

Dagmara Sowa

aktorka Grupy Coincidentia, współzałożycielka Siedliska Kultury Solniki 44, koordynatorka projektów kulturalnych, producentka spektakli, instruktorka warsztatów teatralnych.

Paweł Chomczyk

aktor, lalkarz, producent spektakli. Adiunkt na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku. Współtwórca teatrów Kompania Doomsday i Grupa Coincidentia oraz sceny teatralnej Solniki 44. 

Tomasz Adamski

filmowiec, adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Autor wielu filmów realizowanych w Polsce i zagranicą. Animator kultury związany z białostockim środowiskiem filmowym, autor licznych prelekcji popularyzujących wiedzę filmoznawczą.

Krzysztof Kiziewicz 

absolwent informatyki, filmowiec, breakdancowiec, członek kadry artterepeutycznej Monaru Babigoszcz. Założyciel niezależnej grupy filmowej Alco. Dudes, 32ch. Instruktor licznych warsztatów filmowych m.in. z wychowankami Domu Dziecka w Krasnem i Supraślu.

Robert Jurčo

instrumentalista, kompozytor, nauczyciel. Współpracował m.in. z AT Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Operą i Filharmonią Podlaską, Grupą Coincidentia, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Montownia.

Małgorzata Tarasewicz-Wosik

scenograf, rzemieślnik, wykonawca lalek teatralnych, instruktor plastyczny. Współpracowała z Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, Grupą Coincidentia, Uniwersytetem Muzycznym w Białymstoku, AT Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Tomasz Wosik

reżyser i aktor. Współpracował przy realizacji spektakli m.in. w Białostockim Teatrze Lalek, w Teatrze Lalka w Warszawie, w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Instruktor zajęć teatralnych i scenograficznych.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.