Legendy miejskie, czyli jak opowieści prawdziwe i zmyślone tworzą tożsamość miasta

Realizator:  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Miejsce:  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, pl. Bogusławskiego 1

Termin warsztatów:  13-25 sierpnia

Termin i miejsce pokazu:  25 sierpnia | godz.16:00 - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Koordynator: Ewelina Knajdek-Marcinkowska

e-mail:  ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.pl

Punktem wyjścia i pretekstem do pracy z młodzieżą będą mikrohistorie, o których pisał Profesor Roch Sulima w „Antropologii codzienności”. Będziemy więc odkrywać na nowo miasto: czytać napisy na murach, podsłuchiwać rozmowy w sklepach, analizować wygląd straganów na targowisku. Przeszukamy kaliskie kroniki, stare wydania gazet, zapoznamy się z artykułami o sprawach, którymi niegdyś żył Kalisz. Zobaczymy miasto z perspektywy rzeki, która stanowiła ważny szlak handlowy, sportowy i rekreacyjny. Spróbujemy znaleźć ukryte pod płaszczykiem codzienności drugie dno, w którym królują określone wzorce zachowań wpływające na charakter miejsca.

Prowadzący warsztaty

Natalia Czarcińska

absolwentka malarstwa i edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, malarka, asystentka w Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współorganizatorka Multi Art Festival. Autorka działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży m.in warsztatów Zielona Sztuka, organizowanych przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu (edycja 2010, 2015) oraz sześciu edycji Multi Art Festival.

Wojciech Masacz

absolwent PWST Kraków, aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Autor i reżyser słuchowiska „Zamknij oczy, otwórz wyobraźnię UCHA” zrealizowanego w ramach MultiArt Festiwal w 2009r. Członek stowarzyszenia Multi.Art. Związany z dwoma edycjami programu Lato w teatrze w kaliskim teatrze.

Sebastian Jochan

realizator dźwięku i akustyk Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, reżyser filmów dokumentalnych, twórca projektu Superbohater w Mieście, współtwórca projektu dokumentującego życie Buthen Lamów w Himalajach, organizator akcji społecznych oraz członek i organizator stowarzyszeń Multi.Art i Eidos Film. Związany z dwoma edycjami programu Lato w teatrze w kaliskim teatrze.

Aleksandra Rajska

mgr psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów Lata w teatrze w Bralinie i Białym Zdroju, a także projektu Caravan Next, polegającym na pracy z lokalnymi społecznościami. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, Teatrem Piccolo w Łodzi pracując przy programach edukacyjnych. Pracuje w dziele edukacji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Filip Springer 

reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012), finalista Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureat trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Piotr Froń 

student reżyserii na wydziale reżyserii dramatu w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunek teatr i fotografia w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Studiował antropologię literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendysta UAM i UW. Pierwsze kroki w teatrze zawodowym postawił jako dramaturg wystawionego w warszawskim Nowym Teatrze spektaklu „Biblia. Rdz. 37-50” w reżyserii Michała Zadary.

Łukasz Jaskóła 

z wykształcenia dziennikarz, specjalista europejskiej komunikacji kulturowej, komunikacji medialnej i komunikacji w biznesie, a niebawem animator działań filmowych. Z doświadczenia i zawodu prezenter radiowy, reporter, performer, projektant, konstruktor, scenarzysta i organizator wydarzeń artystycznych i kulturalnych, vloger. 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.