SZEPTY PUSZCZY

Realizator:  Stowarzyszenie Calos Cagathos

Miejsce:  Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka, remiza OSP oraz las na terenie miejscowości Zambski Kościelne

Termin warsztatów:  30 lipca - 12 sierpnia

Termin pokazu:  11 sierpnia | godz. 18. 00 - las na terenie Zambsk Kościelnych

Koordynator:   Katarzyna Świdnicka

e-mail:  kswidnickaa@gmail.com

Las szumi, szepcze, woła. Chce odkryć swoje tajemnice. Gotowy jest nas przyjąć - zarówno w dzień, jak i w nocy. On nie śpi, on czuwa i czeka. Wsłuchajmy się w to, co ma nam do powiedzenia! Połóżmy się na trawie i zobaczmy mały świat, który kryje się w tej leśnej gęstwinie.

SZEPTY PUSZCZY to letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z gminy Obryte, podczas których prowadzący i uczestnicy wyruszą na wędrówkę przez gąszcze lasów znajdujących się w okolicy Zambsk Kościelnych. Las stanie się inspiracją, a zebrane w nim materiały zostaną przetworzone na instalacje artystyczne. Zaobserwowane przejawy leśnego życia posłużą do stworzenia widowiska artystycznego będącego odzwierciedleniem wizji lasu wszystkich członków grupy.

(fot. Jacek Gozdek)

Prowadzący warsztaty

Aleksandra Rajska 

mgr psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, pracuje w dziale edukacji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Jako pedagog teatru współpracuje z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze i Teatrem Ateneum w Katowicach. Współautorka i instruktorka projektów Lata w teatrze w Bralinie, Białym Zdroju, Kaliszu i Zambskach Kościelnych.

Anna Szyszka 

pedagog teatru, nauczyciel dyplomowany.  Autorka scenariuszy i reżyser spektakli teatru Niepokój, sekretarz stowarzyszenia Calos Cagathos, współkoodynatorka projektów skierowanych do lokalnej społeczności oraz współorganizatorka szeregu wyjazdów kulturalnych dla młodzieży, współautorka projektu Lata w teatrze w Zambskach Kościelnych. Uczestniczka licznych warsztatów i szkoleń teatralnych, m.in. Liderzy Teatroteki Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Katarzyna Świdnicka 

pedagog teatru. Absolwentka podyplomowych studiów Pedagogika Teatru IKP UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, absolwentka Wiedzy o Teatrze AT im.  A. Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie wolontariuszka stowarzyszenia OpenDoors działającego na Węgrzech odpowiedzialna za koordynacje projektów społecznych. Organizatorka projektów: Przepływy w ramach programu Lato w teatrze oraz Tam gdzie kiedyś były sady na jednym z pułtuskich osiedli w 2017 roku. Wolontariuszka projektu Brave Kids w latach 2016-2018. Uczestniczka projektu "Modlitwa. Teatr Powszechny" w 2016 roku.

Paulina Połowniak 

aktorka teatralna, pedagog teatru, polonistka, pianistka; współpracuje z lubelskimi teatrami: Teatrem Kameralnym i neTTheatre oraz Polskim Radiem Lublin; nauczyciel-wychowawca w szkole przyszpitalnej;  jurorka konkursów recytatorskich i teatralnych dla dzieci i młodzieży; w wolnych chwilach śpiewa polskie pieśni tradycyjne, tańczy tango argentyńskie i salsę kubańską. 

Małgorzata Laszecka

teolog i pedagog teatru. Organizuje i prowadzi warsztaty teatralne. Uczestnik i instruktor dwóch edycji projektu Praskie Partnerstwa Pedagogiczno-Teatralne. Założycielka grupy teatralnej Manufaktura Myśli. Pomysłodawca i organizator Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego O Wieczne Pióro Odkrywcy Poezji. Uczestnik wielu warsztatów aktorskich i instruktorskich organizowanych m. in. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Fundację DramaWay, Fundację Marebito, Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie, Akademię Sztuki i Kultury w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Baj.

Monika Mydlikowska 

wychowanka Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudzkiego w Warszawie. Obecnie pracuje w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie na stanowisku asystenckim. Jej pasją jest animacja dziecięca, dlatego też czynnie bierze udział w organizowanych przez Ośrodek działaniach mających na celu edukację i aktywizację dzieci i młodzieży (m. in. Witaj i żegnaj lato na Bielanach,  Dzień dziecka na Chomiczówce, Piknik przy Stawach Brustmana, Bielańskie Wianki). Wielokrotnie była wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Miłośniczka wody i sportów wodnych.

Jacek Gozdek

fotograf. Uczestnik warsztatów w Lubelskiej Szkole Fotografii (podstawy fotografii i fotografia koncertowa). Podczas studiów na Politechnice Lubelskiej brał udział w spotkaniach Studenckiej Agencji Fotograficznej, gdzie zajmował się tworzeniem reportaży z wydarzeń studenckich, brał udział w projektach i plenerach, organizował stoisko multimedialne na Targach Naukowych mające na celu promocję fotografii. Obecnie realizuje sesje zdjęciowe, których głównym tematem jest taniec, teatr oraz fotografia ślubna.

Artur Baranowski

dr nauk biologicznych oraz mgr filologii angielskiej. Adiunkt na Wydziale Biologii i Nauk o Środowisku UKSW w Warszawie od 2009 roku. Koordynator wydziałowych wydarzeń popularyzujących naukę w ramach m.in. Nocy Biologów, Dnia Ziemi oraz lekcji otwartych, warsztatów i laboratoriów dla wszystkich typów szkół. Trener Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczyciel dyplomowany, autor i współautor wielu projektów eTwinning, Comenius i Erasmus+ oraz publikacji o tematyce nauczania i uczenia się z wykorzystaniem cyfrowych technologii. Laureat konkursu EDU Inspiracje (2013), nominowany w konkursie EDU Inspirator (2015) organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.