To cyrk!

Realizator:  Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Miejsce:  Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

Termin warsztatów:  2 - 14 lipca

Terminy i miejsce pokazów:  14 lipca| godz. 16:00 - Ośrodek Dokumentacji sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Koordynator:  Barbara Pasterak

e-mail:  edukacja@cricoteka.pl

Co by było, gdyby Tadeusz Kantor był dyrektorem cyrku? Na to pytanie dzieci będą poszukiwały odpowiedzi podczas warsztatów teatralnych, scenograficznych i kuglarskich. Inspiracji do pracy dostarczą archiwalne materiały o spektaklach Tadeusza Kantora oraz wystawa „Cricot idzie!”.

Mali aktorzy utworzą wędrowną trupę cyrkową, w której ludzie mieszają się z przedmiotami. Znajdą się w niej akrobaci, woltyżerki z parasolkami, arlekin, ale też galeria nieoczywistych postaci wywiedziona wprost ze spektakli Kantora. Z pochodem wyjdziemy do parku, na bulwary wiślane i okolice Podgórza, by zaprosić na finał projektu, kiedy to Cricoteka zamieni się w niezwykłą arenę cyrkową.

( fot. Studio FILMLOVE)

Prowadzący warsztaty

Aleksandra Barczyk

pedagog cyrku, instruktorka teatralna. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Institut fur Tanz und Bewegungsdynamik dr Detlefa Kapperta, instruktorka „Improwizacji w tańcu i symboliki ciała” według metody Detlefa Kapperta w Instytucie Dynamiki Tańca w Essen, praktyk metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Na co dzień pracuje m.in. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Fundacji „Hipoterapia”, gdzie prowadzi warsztaty teatralne i cyrkowe, pracuje nad spektaklami z udziałem osób z niepełnosprawnością.

Mateusz Przyłęcki

aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, współpracownik Teatru Kana, T. Współczesnego w Szczecinie, T. Ludowego w Krakowie, T. Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. Prowadził warsztaty dla pedagogów i nauczycieli we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury i Małopolskim Instytutem Teatralnym oraz warsztaty dla dzieci m.in. podczas festiwali „Wózek Tespisa” i w ramach programu Lato w teatrze.

Jakub Snochowski

aktor, performer, instruktor teatralny, trener. Występował m.in. w: Teatrze Starym, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Wielkim, Teatrze Dramatycznym, Teatrze Konsekwentnym, Teatrze Wytwórnia, Teatrze Ochoty, Teatrze Studio, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu. Jest twórcą wielu akcji performatywnych w przestrzeni publicznej. Prowadzi zajęcia teatralne w Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, współtworzył program dla szkół TR/TiSZ, prowadził warsztaty dla dzieci m.in. w ramach festiwalu „Wózek Tespisa”.

Agnieszka Kolanowska

absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur Kraków. Od 2 lat współpracuje z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz z Fundacją Czerwone Noski – Klown w szpitalu. Na co dzień prowadzi zajęcia jako instruktorka teatralna w Klubie 303 w Nowej Hucie oraz w Cricotece.

Basia Iwańska

absolwentka ASP w Krakowie. Ukończyła studium pedagogiczne. Od 5 lat prowadzi warsztaty plastyczne i scenograficzne z dziećmi i młodzieżą, czterokrotnie w ramach programu Lato w Teatrze. Obszar jej twórczych poszukiwań obejmuje książkę artystyczną, rysunek, instalację, malarstwo. Na stałe pracuje w szkole muzycznej, współpracuje z Cricoteką.

Tadeusz Dylawerski

aktor, lalkarz, mim, pedagog teatru i cyrku, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu (1988) i Studium Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy, były mim tego teatru, obecnie aktor Teatru Figur Kraków w spektaklach dla dzieci i młodzieży; stale współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury oraz z Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie prowadzi zajęcia teatralne i cyrkowe dla dzieci i młodzieży. Jeździ na rowerze i monocyklu. W Lecie w Teatrze od 2009 roku.

Monika Filipowicz

aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Związana z krakowskim Teatrem Groteska i Teatrem Hothaus. Od ponad 10 lat współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury w ramach projektu „Dilettante teatr w ruchu”. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma za sobą kilkuletnie doświadczenie jako wykładowca przedmiotu emisja głosu w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Pracuje jako instruktor teatralny przy Fundacji Hipoterapia Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

Michał Brańka

instruktor teatralny, klown, muzykujący aktor, pedagog. Pracuje jako artysta w Fundacji „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu”, prowadzi w Wadowicach młodzieżowy Teatr „Sokół”, w którym poprzez teatr uczy wrażliwości, otwartości i zespołowości. Absolwent Animacji Kultury UJ Kraków i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, współtwórca Stowarzyszenia „Grupa PRÓG”, dawniej związany z DK Inspiro w Podłężu (jako instruktor teatralny), Instytutem Pedagogiki UJ (jako prowadzący) oraz Teatrem Gardzienice (jako aktor w spektaklach „Ifigenia w A...” oraz „Odyseja”).

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.