Tworzę, więc JESTEM

Realizatorzy:  Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Gryfiński Dom Kultury

Miejsca:  Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, ul. Portowa 7

                     i Gryfiński Dom Kultury w Gryfinie, ul. Szczecińska 17

Termin warsztatów:  9 - 22 lipca

Terminy i miejsca pokazów:  20 lipca | godz. 21:00 – Gryfino, Plac Barnima

                                                                 21 lipca | godz. 21:00 – Stepnica, Amfiteatr

Koordynator:  Michał Krzywaźnia 

e-mail:  michal.krzywaznia@gmail.com

www:  https://www.facebook.com/teatrwkrzywymzwierciadle/

„Tworzę, więc jestem” – to parafraza słów Kartezjusza, która stanowi dla nas podstawę twórczej pracy. Sięgniemy po dzieła dwóch wielkich pisarzy: Zbigniewa Herberta oraz Hermana Hessego. Ich twórczości uzmysławia, że każdy człowiek powinien żyć prawdą, a odnaleźć ją można mając otwartą głowę i nieustannie przekraczając siebie. Zwracają oni również uwagę na myślenie jako podstawowy obowiązek człowieka – dlatego wspólnie z młodzieżą chcemy zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca nas rzeczywistość.

Projekt „Tworzę, więc JESTEM” to działanie artystyczne ukierunkowane na pobudzenie kreatywności, samodzielności artystycznej, krytycznego myślenia i twórczej postawy młodych uczestników. W ramach projektu młodzież będzie pracować w przestrzeni otwartej pod okiem instruktorów w ramach 4 warsztatów (teatralno-ruchowego, muzycznego, kostiumowo-scenograficznego, promocyjno-multimedialnego). Wynikiem dwutygodniowych twórczych warsztatów będzie widowisko plenerowe.

(fot. Piotr Nykowski)

Prowadzący warsztaty

Michał Krzywaźnia

pedagog, terapeuta, instruktor teatralny, reżyser                i założyciel Teatru w Krzywym Zwierciadle. Absolwent pedagogiki pracy socjalnej i resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (filia Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego) na Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Animator kultury na terenie Miasta i Gminny Stepnica oraz Szczecina. Współzałożyciel Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej. Wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ryszewku, gdzie prowadzi warsztaty teatralne. W projekcie koordynator, kierownik kolonii.

Weronika Giżycka

animatorka kultury, aktorka w Teatrze 6 i Pół. Absolwentka Akademii Teatru Alternatywnego organizowanej przez Instytut im. J. Grotowskiego. Studentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Kognitywistyka Komunikacji. Członkini Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej i Ogólnopolskiej Ofensywy Teatralnej. Zaangażowana w liczne projekty artystyczne w kraju oraz poza jego granicami. W projekcie wsparcie merytoryczne ze strony współorganizatora/wychowawca kolonii.

Maciej Ratajczyk

instruktor teatralny, animator kultury, aktor, reżyser. Absolwent UJ na kierunku Wiedza o teatrze, specjalność teatrologiczna przy katedrze Teatru i Dramatu. Założyciel i reżyser Teatru Kingdom Of Curvy Fork. Pomysłodawca i organizator wielu działań artystycznych na terenie woj. Zachodniopomorskiego. Członek zarządu Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Uczestnik Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań organizowanego przez Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2013-2014) oraz uczestnik Akademii Teatru Alternatywnego (2015-2017). W projekcie poprowadzi warsztat teatralno-ruchowy.

Krzysztof Gmiter

pedagog, aktor, tancerz, animator kultury, instruktor teatralny, reżyser. Absolwent US w Instytucie Kultury Fizycznej oraz Pedagogiki Tańca przy WSH w Szczecinie. Uczestnik Akademii Teatru Alternatywnego organizowanej przez Instytut im. J. Grotowskiego. Instruktor teatralny w Gryfińskim Domu Kultury, gdzie prowadzi Teatr 6 i PÓŁ. Współpracuje z Teatrem Tańca Ego Vu i Teatrem Uckermärkische Bűhnen Schwedt. Prezes stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU oraz współzałożyciel Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. W projekcie poprowadzi warsztat teatralno-ruchowy.

Wiktor Szostak 

instruktor, muzyk, kompozytor. Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej (edukacja muzyczna oraz zarządzania kulturą) Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczeń niemieckiego pianisty, kompozytora i wykładowcy Christopha Reutera. Współpracował m.in. z Celiną Muzą, Jolą Szczepaniak, Ebem Davisem, Konradem Pawickim, zespołem Skambomambo, Chorzy na Odrę, Susane Folk Trio, Musicofeelya, Pomerania Youth Big Band i formacją Doctor Fisher. Asystent kierownika muzycznego musicalu „Rent” w Operze na Zamku. W projekcie poprowadzi warsztat muzyczny.

Agnieszka Walancik

pedagog, socjoterapeuta, instruktor warsztatów multimedialnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Trener Treningu Zastępowania Agresji TZA ART. Certyfikowany trener Outdoor education. Od latach 2010-2013 zaangażowana w realizację dużych projektów, m.in. Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych, PI Performance Intermedia Festival. Współpracowała z Miejscem Sztuki OFFicyna w Szczecinie. Wychowawca w młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ryszewku, gdzie prowadzi również warsztaty multimedialne. W projekcie poprowadzi warsztat promocyjno-multimedialny.

Katarzyna Mierzejewska

instruktorka, graficzka, projektantka, rzeźbiarka, malarka, twórczyni kostiumów i scenografii, animatorka kultury. Absolwentka WSSU w Szczecinie. Współpracuje z DK 13 Muz, ze szczecińską Filharmonią, z Fundacją Las Sztuki oraz galerią Tworzę Się m.in. przy Teatralnym Placu Zabaw przygotowanym wraz z Teatrem Figur z Krakowa. Pracuje też z reżyserką filmów animowanych Izabelą Plucińską. Jest twórczynią masek maszkaronów na potrzeby spektaklu tanecznego zrealizowanego podczas 53. PTMF Kontrapunkt 2018. W projekcie poprowadzi warsztat kostiumowo – scenograficzny.

Maksymilan Olchowy

opiekun wyjazdów wypoczynkowych, animator kultury, ratownik wodny. Związany ze Szkołą Aktywnego Wypoczynku FRAJDA, w której jest instruktorem sportów wodnych. Współpracuje z Teatrem w Krzywym Zwierciadle i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy. Działa na rzecz uświadamiania wagi pierwszej pomocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W projekcie wychowawca kolonii.

Piotr Nykowski

fotograf teatralny i realizator oświetlenia scenicznego. Autor fotografii i materiałów promocyjnych dla wielu polskich teatrów offowych i instytucjonalnych. Zwycięzca konkursu fotografii teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W projekcie odpowiedzialny za dokumentację fotograficzną i filmową.

                                  

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.