WAKACJE Z DUCHAMI 

Realizator:  Stowarzyszenie K.O.T.

Miejsce:  Zamek na Wodzie w Wojnowicach

Termin warsztatów:  9- 22 lipca

Termin i miejsce pokazu:  22 lipca - Zamek na Wodzie w Wojnowicach                                                           

Koordynator:  Anna Borowska

e-mail:  annaskubik@gmail.com 

Praca detektywa wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Trzeba przemóc drżenie kolan i bacznie obserwować przyjezdnych (nawet późną nocą), ćwiczyć umiejętność dedukcji (nawet podczas deseru), przejrzeć czyjeś notatki (nawet bez pozwolenia). Scenerią naszych warsztatów stanie się Zamek na Wodzie w Wojnowicach, który pełnił niegdyś funkcje obronne, zlokalizowany na skraju wsi, wśród mokradeł i lasów. Uczestnicy wcielą się w bohaterów książki Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”. To wakacje dla prawdziwych miłośników pokrętnych dedukcji, którzy mają ochotę przygotować detektywistyczną grę terenową, wyjaśniającą tajemnicę znikania turystów w Zamku na Wodzie...

(fot. A. Młyńska - Wójcik, Karol Budrewicz, P. Bartyś)

Prowadzący warsztaty

Anna Skubik 

aktorka, lalkarka. W 2013 nagrodzona przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Stypendystka MKiDN (2013) oraz Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku (2009). Swoimi monodramami zdobyła wiele nagród krajowych i zagranicznych. Ukończyła kurs Teatru Forum Drama Way w 2015 roku. Prowadziła warsztaty aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in w Centrum Kultury Agora i Zamku Leśnica.

Mariusz Wójtowicz 

absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2001). Od sierpnia 2001 roku aktor Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Ma na koncie niemal czterdzieści ról teatralnych w spektaklach dla dzieci i dorosłych. Jest reżyserem i współreżyserem kilku spektakli dla dzieci („Przytulaki” w Teatrze Baj Pomorski) oraz dla dorosłych („Zebranie, czyli przywitajmy ich razem” w Teatrze Baj Pomorski oraz „Takaja” we Wrocławskim Teatrze Lalek). Prowadzi warsztaty i spotkania z dziećmi.

Żaklina Małolepsza 

od kilkunastu lat związana ze sztuką w różnych wymiarach. Zawodowo pedagog-terapeuta. Z pasji tancerka, wizażystka, animatorka lokalna, performerka, pedagog cyrku. Na co dzień inicjatorka wielu działań artystycznych z osobami niepełnosprawnymi i seniorami m.in. współtwórczyni niezależnej wrocławskiej grupy ProtoCIAŁO oraz projektu Happy Juggling Brain promującego sztukę żonglowania jako formę terapii.

Jacek Timingeriu 

zajmuje się teatrem, nowym cyrkiem i muzyką. Performer, instruktor, twórca przedstawień. Od wielu lat związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Brał udział w spektaklach w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego („Metamorfozy”, „Elektra”, „Ifigenia w A.”) oraz wyreżyserował spektakl dyplomowy X Akademii Praktyk Teatralnych „Supermarket i Narodowe Voodoo”. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych.

Iwona Szabrkiewicz 

ma duże doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu form krawieckich. Ukończyła kurs kroju i szycia. W Spółdzielni Socjalnej PANATO we Wrocławiu zarządza pracownią krawiecką, w której projektuje i wykonuje gadżety: dla firm i instytucji. Dla Centrum Kultury Agora prowadziła pracownię dizajnu, był kostiumologiem przy realizacjach teatralnych wielu domów kultury. Realizowała kilka gier miejskich, m.in: Lokomotywę i Cyrk na Różance, gdzie projektowała scenografię i kostiumy.

Marta Sochal-Matuszyk 

nauczyciel gry na skrzypcach, instruktor zajęć z maluszkami, absolwentka Wydziału Instrumentalnego w klasie skrzypiec Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 1999 roku jako nauczyciel skrzypiec w Szkole Muzycznej w Kłodzku. Obecnie nauczyciel mianowany ZSM w Legnicy. W latach 2001-2007 koncertmistrz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Muzyk sesyjny w sesjach nagraniowych, koncertach rozrywkowych, telewizyjnych. Współpracowała z Leszkiem Możdżerem, Martyną Jakubowicz. Współpracuje z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, występując w wielu spektaklach i recitalach.

Łukasz Matuszyk 

kompozytor, akordeonista, aranżer, producent. W 2003 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie akordeonu Piotra Dziubka. Szerokie zainteresowania różnorodnością stylów muzycznych zaowocowały wieloma koncertami w charakterze solisty. W 2004 r. rozpoczął swoją przygodę z teatrem: początkowo jako muzyk instrumentalista, grając muzykę na żywo, a następnie jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, słuchowisk i filmu. Od 2004 roku współpracuje z wokalistką Martyną Jakubowicz.

Aneta Młyńska-Wójcik 

absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalność teatrologiczna na Wydziale Filologicznym oraz specjalność public relations na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej). Zajmowała się promocją Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz edukacją teatralną: animowaniem Legnickich Klubów Teatralnych, opieką nad Legnickim Magazynem Kulturalnym RABAN, opieką nad oddolną inicjatywą młodych Młodzież Tworzy Musical. Była inicjatorką zwiedzania budynku teatru w formie gry teatralnej dla dzieci i młodzieży.

Karol Budrewicz  

fotograf, ma na koncie 11 wystaw indywidualnych i kilka zbiorowych. Zdobywca kilku nagród i wyróżnień, w tym w ramach Konkursu Fotografii Teatralnej na 250-lecie Teatru Publicznego w Polsce organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Publikował zdjęcia w Gazecie Wyborczej, Polityce, Rzeczpospolitej, Gazecie Wrocławskiej, e-teatrze i lokalnej prasie. Zawodowo związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie od kilku lat dokumentuje spektakle i inne wydarzenia teatralne. Prowadził warsztaty w ramach Lata w teatrze w Legnicy.

Anna Borowska   

koordynator projektu. Animatorka kultury, kulturoznawca. Współpracowała i współpracuje z wieloma wrocławskimi i warszawskimi organizacjami pozarządowymi w zakresie pozyskiwania środków i koordynacji projektów, takimi jak: Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej, Stowarzyszenie RITA BAUM, Fundacja JUBILO, Stowarzyszenie K.O.T. W pracy zawodowej odpowiada za organizację projektów kulturalnych dla społeczności lokalnej i koordynację Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich oraz za pozyskiwanie środków finansowych.

                                

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.