O przyjaźni

Realizator:  Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych TARTAK

Miejsce:  Ośrodek Kultury w Sejnach, ul 1 maja 17

Termin warsztatów:  6-18 sierpnia

Termin i miejsce pokazu:  17 lipca | godz. 17:00  - Ośrodek Kultury w Sejnach,                                       

Koodynator:  Elżbieta Chrulska

e-mail:  elzbieta.chrulska@gmail.com 

W staropolszczyźnie słowo przyjaciel oznaczało nie tylko tego, kto komuś sprzyja, ale również krewnego i przyjmującego, przyjmowanego w gościnę. O przyjaźni chcemy rozmawiać właśnie w Sejnach, gdyż widzimy, jak bardzo ta społeczność jest podzielona i wycofana. Wierzymy jednak w energię, kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi, którzy dla otoczenia mogą stać się impulsem przemiany. Chcemy im pomóc wprowadzać mikrozmiany w ich społeczności lokalnej. Zależy nam także na wykreowaniu płaszczyzny do twórczych poszukiwań esencji przyjaźni (pod pretekstem najpiękniejszej historii o przyjaźni).

Planując działania braliśmy głównie pod uwagę zainteresowania naszych odbiorców. Stąd wśród propozycji znalazły się zadania manualne (pocztówki, skrzynki, monidła) i angażujące społeczność lokalną (street art), a także działania happenigowe związane z camera obscura, kreatywne pisanie i warsztaty ruchowe z elementami choreoterapii i tańca kreatywnego. Naszym wspólnym wyzwaniem będzie organizacja finałowego festynu – małego święta przyjaźni.

( fot. Karolina Ćwiękała )

Prowadzący warsztaty

Emilia Adamiszyn 

animatorka kultury, teatrolog, reżyser teatru dzieci i młodzieży. Absolwentka fil. pol. i etnologii UMK, absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Tartak 2009-2012. Obecnie w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze inicjuje i koordynuje działania z zakresu edukacji i pedagogiki teatru. Uczestniczka warsztatów, m.in. Przemysława Błaszczaka (ZAR), Iwony Olszowskiej, Natalii Iwaniec, New World Performance Ecology, uczestniczka kursu terapii ruchem i tańcem w Instytucie DMC.

Elżbieta Chrulska

urodzona w Sejnach animatorka kultury, instruktor teatralny i coach. Absolwentka filologii polskiej i klasycznej UMK, krakowskich Pracowni Dilettante (Małopolski Instytut Kulturalny i Teatr Figur Kraków) oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W latach 2008-2010 reżyser teatru studenckiego Perpetuum Mobile, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Tartak (2012-2016), obecnie animatorka kultury w Domu Muz w Toruniu.

Magdalena Sęk 

absolwentka ASP w Łodzi (wzornictwo przemysłowe) z 3-letnim doświadczeniem w pracy w wyuczonym zawodzie. W 2013 roku prowadziła autorskie zajęcia z upcyclingu w MOK Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2014-2016 instruktor zajęć upcyclingu i zajęć teatralnych w GOK w Ujeździe. Absolwentka półtorarocznego kursu Arteterapia – Kultura przeciwko wykluczeniu realizowanego przez Centrum Łowicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Uczestniczka warsztatów teatralnych i wokalnych realizowanych w ramach projektów MOK (Galeria Wyobraźni 3 oraz Budujemy Mosty.)

Adrian Wilk 

absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji choreografia i techniki tańca oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Pracował w Teatrze Lalek Zaczarowany świat. Współpracował z Fundacją Pro-Theatro – wystąpił w produkcjach: Droga-Sentiero, Dwie Planety, Słowa. Uczestniczył w Coaching Project z Contact Improvisation z elementami Body Mind Centering prowadzonym przez Iwonę Olszowską. W maju 2015 roku brał udział w międzynarodowym projekcie warsztatów Vertical Dance organizowanymi przez Campagnie 9.81 w Budapeszcie.

Anna Stokłosa 

absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, na wydziale pedagogiki o specjalności animacja społeczno-kulturalna oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23 we Wrocławiu, w której prowadzi świetlicę oraz kilka dziecięcych grup teatralnych. Od ośmiu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne. Aktorka i animatorka w Stowarzyszeniu Akademia Wyobraźni – Program Działań Teatralnych. Brała udział w projektach animacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie w zubożałych dzielnicach Wrocławia, Oleśnicy i Jeleniej Góry.

Mikołaj Walenczykowski

absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (kierunek: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Współpracuje m.in. z Teatrem Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Biennale Warszawa. Ważniejsze realizacje: „CBAPKA (swarka)” reż. K. Szyngiera (2015), „Romville” reż E. Depta (2015), „Samuel Zborowski”, reż. P. Wodziński (2015), „Thermidor”, reż. P. Wodziński (2014), „Historie Bydgoskie”, reż. Paweł Łysak (2014). Współpracuje również z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy.

Marzena Dzienisiewicz

urodzona w Sejnach, doświadczony terapeuta i pedagog specjalny. Była pedagogiem przy Lecie w oryczne.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.