WAKACJE Z DUCHAMI

Realizatorzy:  Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Miejsce:  Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, ul. Teatralna 4, Będzin oraz okolice Teatru

Termin warsztatów:  30 lipca - 12 sierpnia

Terminy i miejsca pokazów:  11 i 12 sierpnia |Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, ul. Teatralna 4, Będzin oraz okolice Teatru

Koordynator:  Patrycja Kundro  

e-mail:  promocja@teatr.bedzin.pl 

Głównym tematem projektu są legendy miejskie – pozornie prawdopodobne, choć zazwyczaj nieprawdziwe historii, które budzą wielkie emocje. Uczestnicy zbiorą je podczas rozmów z mieszkańcami Śródmieścia, a następnie przefiltrują je przez własną wyobraźnię i przekształcą w twórczy sposób. Inspiracją dla dzieci będzie również powieść Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”. Uczestnicy przeżyją wspólną przygodę i nawiążą przyjaźnie, spędzając czas wakacji na zabawach w tajemniczych i nie do końca jeszcze znanych miejscach: Teatrze Dzieci Zagłębia oraz będzińskim zamku. Na zakończenie projektu powstanie widowisko, które nie będzie spektaklem w tradycyjnym rozumieniu, a performatywnym oprowadzaniem widzów po Teatrze Dzieci Zagłębia i jego niezwykłej okolicy.

( fot. Mateusz Mioduszewski ) 

Prowadzący warsztaty

Iwona Konecka 

od 2005 roku współtworzy Teatr Realistyczny w Skierniewicach. Prezeska Fundacji Teatr Realistyczny. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (trzyletniego międzynarodowego projektu kształcącego twórców teatralnych) i Wiedzy o Teatrze na AT i Filologii Polskiej na UW oraz Akademii Teatru Aternatywnego. W latach 2016-17 animatorka i instruktorka w projekcie Punkt Kultury realizowanym przez CK w Lublinie. Obecnie sekretarz redakcji w portalu Teatralny.pl oraz magazynie teatralnym Nietak!t. Współtwórczyni Lata w teatrze na lubelskich Bronowicach.

Anna Sadowska

od 2003 roku współtworzy Teatr Realistyczny w Skierniewicach . W latach 2011-2015 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, początkowo jako studentka Akademii, potem jako aktorka oraz koordynatorka Festiwalu Teatrów Błądzących. Od kilku lat prowadzi praktykę teatralną na polu współtworzenia spektakli, reżyserii dzieci i młodzieży w tym spektakli Lata w teatrze (w Stepnicy oraz Lublinie). Absolwentka Akademii Teatru Alternatywnego. Pracowała w projekcie Punkt Kultury realizowanym przez CK w Lublinie. Obecnie animatorka w Bemowskim CK w Warszawie.

Katarzyna Pągowska

od 2005 roku aktorka Teatru Realistycznego ze Skierniewic, w którym oprócz pracy teatralnej realizowała wiele działań ze społecznością. Koordynatorka, kuratorka oraz animatorka projektów z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej. Absolwentka Akademii Teatru Alternatywnego w Goleniowie. Jako animatorka współpracowała z Bemowskim CK, Domem Kultury Dorożkarnia, Teatrem Baj, Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru. Specjalistka ds. edukacji kulturalnej w Domu Kultury Kadr. Współtwórczyni Lata w teatrze na lubelskich Bronowicach oraz w Maszewie.

Piotr Śnieguła

aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Od 2013 roku związany z Teatrem Brama z Goleniowa, a od 2015 członek grupy kabaretowej Impro z Krypty na Zamku Książąt Pomorskich. Lider formacji muzycznej Takie Po Prostu Trio. Skomponował muzykę do filmu Mateusza Ciemnieckiego „Bracia Wojny” oraz do spektaklu „Sonata Belzebuba” Teatru Kingdom Of Corvy Fork. Na swoim koncie ma kilkaset występów scenicznych w Polsce i za granicą. Student Arteterapii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 Jolanta Markowska

kierownik pracowni plastycznej w Teatrze Dzieci Zagłębia. w którym zrealizowała 120 spektakli. Brała udział w warsztatach teatralnych Maska w skórze i lateksie organizowanych przez Centrum Lalkowe w Teatrze Arlekin w Łodzi oraz British Council oraz warsztatach ,Marionetka niciowa Polskiego Ośrodka Lalkarskiego Polumina. W 2015 roku prowadziła warsztaty w ramach projektu Teatr w obiektywie, zakończone wystawą prac. Współpraca z wieloma scenografami i kostiumologami. Po raz trzeci uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

Katarzyna Bała 

absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, UŚ w Katowicach. Aktorka Teatru Dzieci Zagłębia, współpracująca z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Rabcio w Rabce. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu; dyplomowany logopeda z prywatną praktyką, instruktor logorytmiki, instruktor zajęć i warsztatów teatralnych, lalkarskich i dramowych. Prowadzi terapię logopedyczną z dziećmi autystycznymi, upośledzonymi, z trudnych rodzin. Po raz trzeci uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

Ewa Zawada 

aktorka Teatru Dzieci Zagłębia. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach oraz Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Dyplomowana aktorka (ZASP). W latach 2005-2012 prowadziła Studio Teatru Fizycznego działające przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. W 2010 została uhonorowana Złotą Maską Ziemi Będzińskiej w kategorii aktorstwo. Po raz trzeci uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

 Stefan Szulc

od 2005 roku aktor Teatru Dzieci Zagłębia. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, nauczyciel akademicki w Wyższej szkole Humanitas w Sosnowcu, certyfikowany trener, autor piosenek i sztuk teatralnych.

 Agnieszka Raj-Kubat

aktorka, teatrolog, surdopedagog, reżyser. Od dwudziestu lat związana z będzińską sceną. Absolwentka Dwuletnego Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych przy Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Kulturoznawstwa na UŚ w Katowicach, Wydziału Nauk Społecznych na KUL-u w Lublinie, złożyła egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu przy ZASP w Warszawie. Ukończyła kurs języka migowego I, II i III stopnia oraz kurs fonogestów. Instruktor teatralny Miejskiego Domu Kultury i Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Po raz drugi uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

 Joanna Rząp 

od 18 lat aktorka teatrów lalkowych: w Rabce (Teatr Rabcio) i Będzinie (Teatr Dzieci Zagłębia). Instruktor teatralny, skrzypaczka, konferansjerka, juror przeglądów teatralnych i recytatorskich. Zaangażowana w akcje charytatywne z dziećmi i młodzieżą (koncerty, spektakle, lekcje teatralne). Autorka montażu słowno-muzycznego „Kocham Paryż” i spektaklu muzycznego „Miłość w starym kinie”. Prowadzi warsztaty teatralne w szkołach przygotowując dzieci i młodzież do przeglądów teatralnych. Po raz drugi uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

 Patrycja Kundro - koordynatorka  

absolwentka Kulturoznawstwa na UŚ w Katowicach. Organizator pleneru fotograficznego w OT Gardzienice oraz wystawy fotografii Rytuał Świętej codzienności w Katowickim CK im. Krystyny Bochenek. Współtwórczyni wystawy fotografii Śląskie się sypie… kolorami w ramach Katowickiego Festiwalu Kolorów. Członkini grupy filmowej Grupa Składania, gdzie realizuje, z sukcesami, filmy krótkometrażowe w m.in. w ramach 48 Hour Film Project. Zawodowo związana z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Współpracuje także z Teatrem Bez Sceny w Katowicach. Po raz trzeci uczestniczy w Lecie w teatrze w Będzinie.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.