OKULARY CZARY MARY

Realizator:  Gminny Ośrodek Kultury

Miejsce:  Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach

Termin warsztatów:  16 – 28 lipca 

Terminy i miejsce pokazów:  27 lipca | godz. 19:00  -  Gminny Ośrodek Kultury w Wojcieszycach, ul. Wspólna 45

                                                                 28 lipca | godz. 16:00  -  Kłodawska Noc Rockowa -
                                                                                                                      błonie przy jeziorze w Kłodawie
Koordynator:  Beata Puzio

e-mail:  gok@klodawa.pl

Katarzynka, tytułowa bohaterka książki Patricka Modiano, to mała marzycielka, która ma tajną broń – okulary. Kiedy je zdejmuje - może marzyć. To metafora przenoszenia się do świata wyobraźni, ucieczki od rzeczywistości. Punktem wyjścia do pokazu finałowego będą właśnie przygody Katarzynki, ale będzie to również opowieść o marzeniach uczestników. Podczas warsztatów poszukamy metod na doskonalenie wyobraźni, którą trzeba ćwiczyć tak jak mięśnie. Nauczymy się nazywać i konkretyzować swoje marzenia oraz znajdować własny magiczny sposób na ucieczkę od rzeczywistości. Pomogą nam w tym ogromne okulary, niezbędne do przechodzenia z jednego świata w drugi. Podzielimy się na grupy, z których każda pracować będzie nad innym elementem spektaklu. Nasze zmagania z wyobraźnią zaprezentujemy najpierw w formie happeningu. Finałową prezentacją będzie pokazowa ucieczka do krainy marzeń.

Projekt skierowany jest do 25-osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat pochodzących ze wsi na terenie gminy Kłodawa. Poprzez udział w zajęciach pragniemy rozwijać wrażliwość, zachęcać do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zapobiegać wykluczeniu społecznemu młodych ludzi.

( fot. Iza Toroniewicz/Jarosław Pikuła)

Prowadzący warsztaty

Iza Toroniewicz

scenograf i kostiumolog. Zrealizowała scenografię do ponad 90 spektakli w teatrach dramatycznych na terenie całego kraju oraz do 12 spektakli lalkowych, ma także duże doświadczenie w projektowaniu i nadzorowaniu wykonania scenografii telewizyjnej oraz eventowej. Pracowała z młodzieżą m.in. podczas Międzynarodowych Warsztatów Teatralno-Cyrkowych w Toruniu przy współpracy alternatywnego Teatru Wiczy, prowadziła warsztaty plastyczne dla pracowników Lasów Państwowych w 2014 i 2015 roku.

Cezary Żołyński

absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu, aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie, reżyser i autor spektakli dla dzieci i młodzieży („Przebudzenie”, „Kopciuszek”). Jako pedagog teatralny prowadził warsztaty teatralne w ramach projektu Teatrala – multimedialne warsztaty teatralne. Pomysłodawca akcji społeczno-artystycznych (np. Pomagam Mam Serce z okazji premiery spektaklu edukacyjnego „Przebudzenie”). Ma uprawnienia opiekuna kolonii uprawnienia pedagogiczne. Brał udział w projekcie Lato w teatrze w Łośnie (2012 i 2014).

Iwona Kusiak 

dramaturg, autorka sztuk dla dzieci i dorosłych. Pracowała jako kierownik literacki w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie i specjalista ds. produkcji teatralnej w Teatrze Polskim w Warszawie. Prowadziła zajęcia z dramaturgii i historii teatru. Uczestniczka kursu przygotowawczego w ramach projektu Teatr Polska – III edycja oraz Warszawskiego Obozu Teatralnego (2012). Brała udział w projekcie Lato w teatrze w Łośnie (2012, 2013 i 2014). Współautorka pierwszego w województwie lubuskim spektaklu dla dzieci od 1. roku życia „Baju, baju mój naj-naju”.

Marek Popis

muzyk i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary. Współpracował z wieloma muzykami m.in. z zespołem Jafia oraz Rastasize, który w znacznej części składa się z muzyków z Jamajki. Współpracuje z Filharmonią Gorzowską. Jest twórcą muzyki w spektaklu muzycznym „Życie raz”. Na co dzień przekazuje swoją wiedzę uczniom Szkoły Muzycznej jako nauczyciel klasy gitary.

Jarosław Pikuła 

animator kultury, dziennikarz od wielu lat współpracujący z ośrodkami medialnymi z terenu Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubuskiego. Autor i prowadzący wielu magazynów o tematyce kulturalno-społecznej. Na chwilę obecną gospodarz autorskiego programu telewizyjnego GOK Cafe ukazującego się raz w miesiącu na antenie Telewizji Teletop Gorzów, w którym przeprowadzane są rozmowy z artystami oraz relacje z koncertów, które odbywają się w GOK-u.

Karolina Miłkowska-Prorok 

absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie. Pedagog teatralny i logopeda. Prowadziła warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży z różnych grup społecznych. Doktorantka z pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Brała udział w projekcie Lato w teatrze w Łośnie (2012, 2013 i 2014) i w Gorzowie Wielkopolskim (2017). Współautorka spektakli dla dzieci „Baju, baju mój naj-naju” i „Gniewko i Lubinka”. Stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa. Ma uprawnienia pedagogiczne.

 

 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.