Podróż do Krainy Teatru

Realizator:  Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Miejsce:  Szkoła Podstawowa w Pacanowie, ul. Karska 3

Termin warsztatów:  30 lipca – 12 sierpnia

Termin pokazu:  12 sierpnia | godz. 14:00 – amfiteatr Centrum Bajki

Koordynator:  Katarzyna Pluta

e-mail:  projekty@pacanow.eu

Podróżowanie to często wyprawa w nieznane, ale też doskonała okazja do poszerzenia widzenia świata. Podróżowanie wzmacnia człowieka, hartuje, dodaje poczucie własnej wartości i kształtuje osobowość. Podczas warsztatów zabierzemy uczestników w podróż do Krainy Teatru. To wyprawa do wielu miejsc. W Krainie Ruchu będziemy wyrażać uczucia poprzez ruch. W Krainie Słowa poznamy potęgę słów. W Krainy Muzyki wyciszymy się i zrelaksujemy. Wreszcie dotrzemy do Krainy Kreatywności, w której wykorzystamy różne środki artystycznego wyrazu. Wszystko po to, by pozać siebie - swoje słabe i mocne strony, przełamać nieśmiałość i nabrać odwagi do dalszej podróży przez życie. Chcemy motyw podróży przekształcić w świetną zabawę. Zabawę, w której zadaje się mnóstwo pytań, na które szukanie odpowiedzi staje się kolejną zabawą. 

(fot. Emil Gruca)

Prowadzący warsztaty

Agata Sobota 

filolog języka polskiego, ukończony fakultet teatralny, aktorka od 1989 roku związana z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Poetka, pedagog, animator kultury. Współpracuje z domami kultury, przedszkolami i szkołami na terenie woj. świętokrzyskiego, gdzie prowadzi warsztaty, konsultacje oraz realizuje autorskie programy w zakresie edukacji teatralnej. Współprowadząca warsztaty artystyczne w projektach "Teatr, Mama i Ja" , "Teatr, Mama, Tata i Ja", które zakładają działania edukacyjno-artystyczno-terapeutyczne z dziećmi i ich rodzicami przebywającymi w półotwartym zakładzie karnym. 

Ewa Lubacz 

aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, szczudlarka, animatorka kultury, pedagog teatru, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, UMCS w Lublinie (animator i menedżer kultury) oraz UJK w Kielcach (edukacja muzyczna). Ukończyła Szkołę Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym oraz School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy TworzyMy przy TLiA Kubuś. 

Magdalena Daniel 

aktorka, lalkarka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Pierwszej Prywatnej Szkoły Muzycznej "Muzyk" w Kielcach. Asystentka w Akademii Teatralnej prof. Jana Plewako przy przedmiocie Gra aktora lalką jawajką. Na co dzień związana z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz z nieformalną grupą Teatr Bulwarowy. Zafascynowana teatrem formy, improwizacją oraz klasyką muzyki rozrywkowej, uwielbia łączyć ze sobą różne gatunki sztuki.

Agata Obara-Giera 

absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Pracowała w Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu jako prowadząca warsztaty plastyczne. Przez rok pracowała w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie jako animator kultury. Od dwóch lat pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego, aktywnych metod nauczania i pedagogiki zabawy.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.