OGRÓD. Przestrzeń wspólna

Realizatorzy:  Wrocławski Teatr Lalek + Wrocławski Teatr Pantomimy

Miejsce:  Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Termin warsztatów:  25 czerwca - 7 lipca

Terminy i miejsce pokazów:  7 lipca | godz. 12:00 i 14:00 - Wrocławski Teatr Lalek

Koordynator:  Sylwia Gorzak

e-mail:  sylwia.gorzak@teatrlalek.wroclaw.pl

Uczestnicy pod opieką artystów i pedagogów wezmą udział w zajęciach ruchowo-pantomimicznych, teatralnych, plastyczno-scenograficznych i ogrodniczych, których tematem będzie OGRÓD. Spotkania będą się odbywać głównie w plenerze. Towarzyszyć im będą wycieczki do miejskich enklaw zieleni. Efektem działań będzie pokaz finałowy – performans ŚWIĘTO OGRODU w Ogrodzie Staromiejskim.

W trakcie warsztatów będziemy: skakać, tańczyć i bawić się. Zrobimy doniczki, grządki i pływające ogrody. Wspólnie zastanowimy się, czemu służą ogrody w mieście, czy każdy może mieć swój własny ogród. Poszukamy także ogrodów w nas samych i pomyślimy, jak możemy je pielęgnować.

(fot. K. Krukowski)

Prowadzący warsztaty

Agnieszka Charkot

prowadząca warsztaty ruchowo-pantomimiczne. Aktorka, sekretarz literacka i kier. promocji Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Prowadzi warsztaty teatralne,współpracuje ze świetlicami środowiskowymi. W 2012 odbyła szkolenie z pedagogiki teatralnej w IT. Realizowała projekty edukacyjno-teatralne ESK Wrocław 2016. Autorka pierwszej W Polsce interaktywnej książki o pantomimie dla dzieci. Współzałożycielka kolektywu Novy Ruch Teatr. W Pracowni Komuny Paryskiej 45 pracuje ze społecznością z terenów objętych rewitalizacją. 
(fot. Kornelia Głowacka-Wolf)

Piotr Soroka

prowadzący warsztaty ruchowo-pantomimiczne. Twórca ruchu scenicznego, animator kultury. Współzałożyciel kolektywu Novy Ruch Teatr. Realizował autorskie projekty edukacyjno-społecznewe współpracy z ESK Wrocław 2016. Pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, w którym realizuje projekty: Teatr Polska, Scena dla Tańca, Akcja:EDUKACJA. Choreograf w Teatrze Andersena, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, AST we Wrocławiu, Teatrze Pinokio i Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu. W Pracowni Komuny Paryskiej 45 pracuje ze społecznością terenów objętych rewitalizacją.
(fot. Grzegorz Stadnik)

Kamila Kamińska

prowadząca warsztaty site-specific. Zajmuje się pedagogiką miasta, rewitalizacją i streetworkingiem. Dr nauk humanistycznych, adiunkt w Inst. Pedagogiki UWr. członkini międzynarodowych organizacji naukowych. Zasiada w zarządzie Sieci Uniwersytetów ESK, ekspertka ESK Wrocław 2016. Prezeska i pomysłodawczyni Stow. Edukacji Krytycznej. Kieruje Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia. Praca w centrum na linii pokojowej w Belfaście nauczyła ją szukać w tekście ulicy szansy na dialog międzykulturowy, w przestrzeniach wykluczonych - na zmianę społeczną.
(fot. archiwum własne)

Katarzyna Krajewska

prowadząca warsztaty pedagogiczno-teatralne. Sekretarz literacka i kierowniczka Pracowni Pedagogiki Teatru w WTL, od 2016 studiuje podyplomowo pedagogikę teatru na UW. Historyczka literatury, dr nauk humanistycznych, redaktorka wyd.naukowych i beletrystycznych. Autorka koncepcji i koordynatorka projektów edukacyjnych w WTL, m.in. Inni, czyli wszyscy w ramach programu LwT 2015, Zrób sobie teatr oraz Zrób sobie świat.
(fot. archiwum WTL)

Elżbieta Huculak

prowadząca warsztaty scenograficzne. Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Etnologii i Antropologii Kulturowej. Zajmowała się sztuką naiwną i art brut, pracując z artystami naiwnymi. Od 11 lat pracuje w Biurze Obsługi Widza w WTL, w którym jest odpowiedzialna za rozwój widowni i kontakt z widzem. Od kilku lat prowadzi warsztaty pedagogiczno-teatralne w ramach „Szkoły w mieście”. Od 2018 roku uczęszcza do Szkoły Pedagogów Teatru ( Instytut Teatralny). Sztuki plastyczne są jej pasją także prywatnie, wraz ze swoim 10-letnim synem eksploruje wszystkie dostępne muzea i wystawy.
(fot. archiwum własne)

Sylwia Gorzak

prowadząca warsztaty promocyjne. Z wykształcenia pedagożka, z zawodu marketingowiec, od 2012 Kier. Biura Promocji i Sprzedaży w WTL. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Radio Zet, TVP Wrocław, Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Wrocławskim Teatrze Lalek i agencji reklamowej. Organizowała Międzynarodowy Festiwal „Dialog - Wrocław”, Cracow Screen Festiwal, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu. Autorka i szefowa kampanii promocyjnej projektu „Wrocławska podróż do wolontariatu”. Prowadząca warsztaty w ramach pięciu edycji programu Lato w teatrze w latach 2013-2017.
(fot. archiwum WTL)

 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.