SZUKAJ DZIURY W CAŁYM

Realizator:  Fundacja MUCHA

Miejsce:  Miejski Dom Kultury "Dworek pod lipami", ul. Adama Mickiewicza 19, Rumia

Termin warsztatów:  1 - 14 sierpnia

Termin i miejsce pokazu: 14 sierpnia | godz. 17:00  -  Miejski Dom Kultury "Dworek pod lipami"

Koordynatorki: Anna Rekowska, Małgorzata Znosko

e-mail: fundacjamucha@gmail.com

W interdyscyplinarnym projekcie uczestnicy będą inspirować się książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Czterech prawych i sześciu lewych” – szukając tajemniczych wyjść do świata.

Work in progres to szukanie nici porozumienia, inkluzji sprawnych i niepełnosprawnych dzieciaków pozostających w pieczy zastępczej. To wspólne szukanie dziury w całym, poprzez udział grup w warsztatach aktorskich, filozoficznych, muzycznych, plastycznych, sensorycznych, ruchowych. To także praca nad własnymi małymi etiudami teatralnymi, które pokażemy w finale półkolonii, w trakcie zajęć powstanie film, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy zajęć.

(fot.  Adrianna Carzasty)

Prowadzący warsztaty

Dorota Wolter

animator kultury, instruktor teatralny, pedagog o specjalizacjach: opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz oligofrenopedagogicznej. Absolwentka Pedagogiki Społecznej UG i Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z Księgarnią Vademecum w Gdyni oraz Stacją Kultura w Rumii.

Piotr Srebrowski

aktor, lalkarz, reżyser, absolwent PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim, prezes Fundacji Sopot Centralny. Od 2011 roku związany z Trójmiastem, gdzie zrealizował kilkanaście premier. Współpracował m. in. z Teatrem Stajnia Pegaza, Miejskim Teatrem Miniatura, Gdyńskim Centrum Kultury, sceną SAM i FSC, Teatrem Stacja Szamocin, Teatrem BRO, Teatrem BOTO, Filharmonią Bałtycką. Reżyser m.in. spektaklu „Wielkie ciasto” w Teatrze Gdynia Główna, za który został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni Galion Gdyński w kategorii debiut artystyczny.

Ewelina Grądzka

edukatorka, popularyzatorka nauki poprzez zajęcia z astronomii i filozofii. Prezes Stowarzyszenia Pod wspólnym niebem, którego misją jest zaangażowanie w budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy i promowanie idei pokoju i współpracy. Prowadzi projekty w Polsce i zagranicą, w krajach rozwijających się np. Kirgistan. Wierzy, za Arystotelesem, że „wszystkim ludziom wrodzone jest pragnienie poznania”. Doktorantka Akademii Ignatianum w Krakowie na Wydziale Filozoficznym. Przeszła szkolenie z facylitacji zajęć z filozofii dla dzieci przy The Philosophy Foundation w Londynie i prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej Sandhurst w Catford, Londyn.

Adrianna Carzasty 

absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Zarządzania i Marketingu Akademii Morskiej w Gdyni. Pasjonatka teatru, kina i fotografii. Instruktor teatralny od zawsze pracujący z dziećmi. Twórca i reżyser teatru Eksces, zdobywca wielu nagród na festiwalach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Brała udział w wielu projektach teatralnych oraz tanecznych, zarówno jako uczestnik, jak i koordynator.

Katarzyna Ustowska

absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz wydziału tańca współczesnego na University of Kent w Northern School of Contemporary Dance w Wielkiej Brytanii. Magister edukacji w tańcu współczesnym na Frankfurt University of Music and Performing Arts. Pracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem Trans-Atlantyk. Współpracowała z: Leszkiem Bzdylem, Roberto Olivan, Roberto Zappalà and Paulem Bargetto. Współtworzy Fundację Polka dot. Regularnie prowadzi warsztaty dla tancerzy, aktorów oraz dzieci, bazując na różnorodnych technikach tańca współczesnego i metodach improwizacji.

Krzysztof Rekowski

absolwent Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie i Wydziału Architektury. W latach 90-tych założył i prowadził studenckie grupy teatralne – „Chichot” i „Teatr Dwunastu Braci” – wielokrotnie nagradzane na festiwalach teatrów młodzieżowych i alternatywnych. Na zawodowej scenie zadebiutował „Zimą pod stołem” R. Topora w Teatrze Ludowym w Krakowie. Friuli. Pracował w Teatrze 
Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Anna Rekowska

pedagog (studia na Uniwersytecie Gdańskim), teatrolog ( studia w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie), animator kultury. Zdobyła doświadczenie w administrowaniu, koordynacji i rozliczeniu dużych projektów kulturalnych podczas pracy w Fundacji Kultury Liberty. Obecnie pracuje w świetlicy socjoterapeutycznej, prowadzi zajęcia w Stacji Kultura. Wiceprezes Fundacji MUCHA. Koordynator realizowanych przez Fundację MUCHA projektów.

Agnieszka Skawińska

aktorka współpracująca m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Gdynia Główna. Występuje również na scenach w Europie i Ameryce. Wokalistka, reżyserka, pedagog i organizatorka życia kulturalnego. Ma za sobą liczne występy w spektaklach dla dzieci oraz prowadzenie warsztatów muzyczno-teatralnych z elementami terapii dźwiękiem.

Małgorzata Znosko

pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeutka, koordynator projektów
współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej EFS, koordynator projektów Młodzież oraz Młodzież w Działaniu, kurator projektów realizowanych w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie współfinansowanych ze środków MKiDN. Działa na rzecz młodzieży wykluczonej społecznie. Kurator społeczny , współpracuje z MOPS-em, Ośrodkami Szkolno ­-Wychowawczymi, Młodzieżowymi Ośrodkami Socjoterapii oraz innymi placówkami oświatowymi.

Jędrzej Jakubowski

perkusista, bębniarz, rytmiczny zapaleniec. Interesuje się uderzaniem w najróżniejsze powierzchnie w celu wydania dźwięku, a przy okazji może to nazywać swoją pracą. Skończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, więc na powyższe zajęcia ma licencje.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.