wałbrzych.AR

Realizator:  Fundacja t:

Miejsce:  Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Termin warsztatów:  25 czerwca -7 lipca

Termin i miejsce pokazu:  7 lipca, godz. 12.00 start: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Koordynator:  Marta Kurowska 

e-mail:  lato@tedwukropek.pl

Wałbrzych.AR to twórcze spotkanie artystów i dzieci w działaniu, dla którego inspirację stanowi miasto, symbol „napięcia pomiędzy geometrycznym sposobem istnienia, a gmatwaniną ludzkich istnień” (Italo Calvino). Awanturnicza eskapada, naukowa ekspedycja, artystyczna transpozycja, do udziału w której zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat. W ciągu dwóch wakacyjnych tygodni przemierzymy miasto i odnotujemy każdy szczegół. Przyjrzymy się jego możliwościom i ograniczeniom, zastanowimy, co jest w mieście (nie) do pomyślenia. Zmierzymy się z jego mitami, przyjrzymy funkcjom, jakie pełni dla lokalnej społeczności. Na realnie istniejące miejsca nałożymy krajobrazy fikcyjne. Zwrócimy uwagę na pamięć, która rzadko przechowuje obrazy miejsc rzeczywistych. Stworzymy emocjonalną mapę realnie istniejących miejsc, zaproponujemy nową topografię. Dokonamy szeregu interwencji ruchowych, plastycznych, dźwiękowych. Zaprojektujemy spacer w konwencji AR, a o naszych obserwacjach opowiemy w samodzielnie stworzonym przedstawieniu teatralnym.

( fot. Robert Maniak )

Prowadzący warsztaty

Marta Kurowska

teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Autorka publikacji z dziedziny dramatu i teatru współczesnego, redaktorka programów teatralnych. Inicjuje i prowadzi autorskie programy artystyczne i społeczne.

Bartosz Kurowski

studiował pedagogikę i kulturoznawstwo, a obecnie reżyserię teatru lalek. Zajmuje się teatrem plastycznym, eksperymentami formalnymi w teatrze młodego odbiorcy, działaniami na styku teatru ciała i teatru przedmiotu oraz społecznym wymiarem przekazu w teatrze współczesnym.

Robert Maniak

realizator dźwięku, dziennikarz radiowy, VJ, alternatywny bajkopisarz. Autor udźwiękowienia i wizualizacji do spektakli teatralnych. Kurator i uczestnik międzynarodowych festiwali chóralnych. Inicjuje i prowadzi autorskie programy artystyczne i społeczne.

Seweryn Mrożkiewicz

aktor-lalkarz i reżyser, związany z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, instruktor amatorskich grup teatralnych. Pomysłodawca i współrealizator działań artystycznych i edukacyjnych, łączących seniorów i dzieci.

Joanna Pietras

psycholożka, socjoterapeutka w nurcie psychodynamicznym. Pasjonatka różnych ruchów taneczno-performatywnych oraz teatru fizycznego. Czynnie bierze udział w szkoleniach z zakresu ruchu, teatru, tańca i głosu.

Karolina Sobolewska

kierownik literacka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, nauczycielka języka polskiego, logopeda. Koordynatorka merytoryczna i organizacyjna ogólnopolskich festiwali teatralnych i filmowych, autorka i prowadząca teatralne projekty artystyczne i edukacyjne.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.