LEGENDArna Wytwórnia Sztuki

Realizator:  Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca

Miejsce:  Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, ul. Zwycięstwa 8/1 , Białystok

Termin warsztatów:  30 lipca - 12 sierpnia

Termin i miejsce pokazu:  11 sierpnia | godz. 16:00 - Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, ul. Zwycięstwa 8/1 , Białystok

                                                           12 sierpnia | godz. 11:00 - Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, ul. Zwycięstwa 8/1 , Białystok

Koordynator:  Anastazja Popławska

e-mail:  fundacjarozwojusztukitanca@gmail.com

Podlasie jako magiczne miejsce przepełnione folklorem stanie się inspiracją do pracy artystycznej. Udamy się w tajemniczą, niezwykłą podróż przez krainy dziwności i magii na spotkanie z ciekawymi bohaterami opowieści i zaczarowanym światem wyobraźni. Praca będzie toczyła się w trzech grupach: teatralnej, tanecznej i muzycznej. Podczas zajęć poznamy podlaskie legendy i odkryjemy ich znaczenie i na tej podstawie wybierzemy postaci do naszego spektaklu. Będziemy ćwiczyć taniec współczesny i ciałem opowiadać własne historie. Samodzielnie zagramy ludowe utwory muzyczne. Spróbujemy dramy, pantominy, pracy z materią, improwizacji i animacji przedmiotu, poćwiczymy emisję głosu.

(fot. N. Małkus, A. Popławska, T. Pienicki) 

Prowadzący warsztaty

Agnieszka Możejko-Szekowska

absolwentka AT im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, WSL w Białymstoku. Aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku od 2003r. Laureatka I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu "Biała Wieża" w Brześciu - "Stworzenia Sceniczne" reż. R. Czechowski (2012r.). Zwyciężczyni Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus (2009r.) Współpracowała z AKCJA DZRT, Kompanią Doomsday, Figurentheater Wilde-Vogel. Instruktor warsztatów w Teatrze Dramatycznym (od 2006r.). Opiekun teatru T-3 w Polskim Związku Niewidomych w Białymstoku (od 2009r.) Wykładowca Kursu Teatralnego I i II stopnia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.

Piotr Wiktorko

absolwent AT im. A. Zelwerowicza w W-wie WSL w B-stoku, aktor Białostockiego Teatru Lalek. Tancerz, szkolił się na warsztatach ruchowych, m.in. u Leszka Bzdyla. Brał udział w niezależnych produkcjach filmowych. Spełnia się również w pracy z dziećmi. W latach 2016-2017 prowadził warsztaty aktorskie na Empik S.Camp oraz na półkoloniach w SDK DanceOFFnia w Białymstoku, prowadził także lekcje teatralne dla dzieci w Shenzhen, w Chinach. Piotr to osoba pełna pozytywnej energii i zapału do pracy. Praca w BTL, pozwoliła mu spojrzeć na świat „dziecięcym okiem”. Dzięki temu, doskonale komunikuje się z dziećmi, a zajęcia z nim prowadzone są zawsze w ciepłej i wesołej atmosferze.

Anastazja Popławska

teatrolog, pedagog teatru, animatorka kultury, producentka i koordynatorka projektów artystycznych. Wykształcenie zdobywała w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w W-wie na Wydz. Wiedzy o Teatrze. Ukończyła Szkołę Pedagogów Teatru organizowaną przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Uczestniczka kursów dramowych, warsztatów z kreatywności i Akademii Kobiet Sukcesu. Wielokrotnie współpracowała z Teatrem Żydowskim w W-wie przy produkcji i koordynacji Festiwalu Warszawa Singera. Inicjatorka wielu działań artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Realizatorka niezależnych projektów artystycznych, producentka teledysków i spektakli teatralnych.

Dorota Baranowska

choreograf, pedagog tańca współczesnego. Była tancerka Grupy Przejściowej, współpracowała z Teatrem Kolegtyw. Założycielka grupy Towarzystwo Sztuki Surowej. Członek Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego 2017r. oraz programu „Młodzi Twórcy” Prezydenta Miasta Białystok 2013r.. W 2001 r. nagrodzona za pracę społeczną Wolontariat Roku.

Katarzyna Daszuta

absolwentka Choreografii i technik tańca na AM w Łodzi. W 2017 r. otrzymała dyplom aktora scen muzycznych (Studium Wokalno-Aktorskie w B-stoku). Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z Tańca Nowoczesnego w WOAK w B-stoku oraz Studium Pedagogiczne w AM w Łodzi. Na co dzień pracuje w SDK DanceOFFnia w Białymstoku oraz w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, prowadząc grupy taneczne i musicalowe. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, Białostockim Teatrem Lalek  oraz Chórem Dziecięcym Opery i Filharmonii Podlaskiej. Kasia to „człowiek orkiestra” - tańczy, śpiewa, gra i uczy. W swojej pracy i twórczości stara się w pełni wykorzystywać i łączyć różne dziedziny sztuki. 

Anna Piekut

absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi o specjalności Rytmika. Od roku 1999 r. zgłębia zagadnienia związane z rytmiką Dalcroze'a uczestnicząc w różnych kursach w kraju i za granicą m.in. na kongresach rytmiki w Wiedniu, Genewie i Hellerau. Od 2006 roku pracuje jako instruktor rytmiki w przedszkolach, klubach malucha, uczy muzyki w szkole podstawowej, udziela lekcji gry na pianinie, współtworzy zespół "Gałgan" piszący piosenki dla dzieci.  Uwrażliwianie najmłodszych na muzykę i wszystkim co się z nią wiąże jest jej pasją. Głównym założeniem zajęć rytmicznych prowadzonych przez nią jest pobudzenie wrażliwości i twórczości muzycznej poprzez radosną zabawę.

Marcin Nagnajewicz 

kompozytor, aranżer, instrumentalista; absolwent UM Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno - Pedagogiczny w Białymstoku); absolwent AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu), absolwent Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w W-wie. Prowadzi działalność twórczą (m.in kompozytor muzyki teatralnej i filmowej), pedagogiczno - naukową (wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydział Instrumentalno - Pedagogiczny w Białymstoku oraz w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), koncertową i popularyzatorską. Lubi pracować z młodzieżą i dziećmi.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.