Szkoła Pedagogów Teatru

Zapraszamy wnioskodawców, beneficjentów programu Lato w teatrze oraz pracowników instytucji i organizacji zajmujących się działalnością edukacyjną na warsztaty zorganizowane w ramach Szkoły Pedagogów Teatru w 2017 roku! Zachęcamy do poszerzania swoich kompetencji i zdobywania nowych doświadczeń.

 Jak zbudować warsztat do spektaklu? | prowadzenie: Justyna Czarnota oraz Magdalena Szpak

Dwudniowe spotkanie służące rozwojowi kompetencji z zakresu projektowania warsztatów do spektaklu dla różnych grup odbiorców. 

30 września, godz. 10:00-17:00 | Warsztat wprowadzający do spektakli.
30 września, godz. 18:00 | Ich czworo. Reality show, reż. Julia Mark
30 września, godz. 20:00 | Nora, reż. Judyta Berłowska
1 października, godz. 10:00-15:00 | Samodzielne projektowanie warsztatów do spektaklu.

miejsce: Gliwice, Teatr Miejski

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Instytut pokrywa koszty dwóch noclegów, nie zwraca kosztów podróży.

Uwaga! liczba miejsc ograniczona - w związku z jubileuszem  programu Lato w teatrze pierwszeństwo mają osoby, które prowadziły w jego ramach warsztaty. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl, tel. 534 103 020. 

Magdalena Szpak – pedagożka teatru i menedżerka kultury. Współtworzy Dział Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie m.in. zajmuje się rozbudową programu Teatroteka Szkolna. Założycielka i członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru (SPT). Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej, Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu European Diploma in Cultural Projects Management Fundacji Marcela Hictera w Brukseli. Prowadzi warsztaty dla edukatorów, nauczycieli, artystów, dzieci i młodzieży. Przez dwa lata współpracowała z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu na stanowisku pedagoga teatru. Wykłada na studiach podyplomowych „Pedagogika teatru”, współprowadzonych przez Instytut Teatralny i Instytut Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierowniczka programowa Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne – m.in. „Lustrzaną chmurę” w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.