Ze względu na pandemię w 2020 roku po raz pierwszy od dziesięciu sezonów w trasę nie wyruszył namiot cyrkowy. W zamian została opracowana multimedialna publikacja „Mobilna scena Instytutu Teatralnego” zawierająca materiały podsumowujące dotychczasowe funkcjonowanie projektu. Znalazły się w niej wywiady z reżyserami spektakli zrealizowanych w namiocie cyrkowym, nagrania audio z wypowiedziami osób uczestniczących w projekcie, teksty krytyczne, a także zbiór materiałów archiwalnych. Zapraszamy do poznania tej pozycji  klikając w zakładkę „Mobilna scena Instytutu Teatralnego”  na niniejszej stronie. 

A tak było w 2019 roku ...

 W roku 2019 widzowie doświadczali w nim nowego spektaklu pt. "Piotruś Pan" w reżyserii Konrada Dworakowskiego. W sumie został zagrany 15 razy! Były to dziewiąte wakacje, gdy namiot cyrkowy podróżował po Polsce. 

Więcej o spektaklu

Na początku wakacji odbyły się pokazy premierowe w Łodzi (22-23.06), a następnie odwiedził dziewięć małych miejscowości województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Familijne wydarzenie artystyczno-edukacyjne powstało we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi. Odwiedziliśmy Rzeczniów (25-26.06), Przyłęk (27-28.06), Janowiec (29-30.06), Wojsławice (1-2.07), Chełm (3-4.07), Okszów (5-6.07), Sarnaki (7-8.07), Mielnik (9-10.07) i Łosice (11-12.07). Pokazom spektaklu w trasie towarzyszyły parada, koncert zespołu Ładne Kwiatki i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy lokalnym instytucjom kultury, które współtworzyły z nami wydarzenia w projekcie:
Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku
Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu I Rekreacji w Mielniku
Łosicki Dom Kultury

Ponadto, pod koniec sierpnia i na początku września, do Nibylandii zostali zaproszeni mieszkańcy Białegostoku, Warszawy i Łodzi.

Pokazy odbyły się w ramach:

Festiwalu Wschód Kultury organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury (29.08)

Końca lata na Jazdowie/ Urodzin Instytutu Teatralnego (30-31.08)

Festiwalu Łódź Czterech Kultur organizowanego przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (7-8.09)


Wszystkich zainteresowanych współpracą w przyszłym roku zapraszamy do zakładki Współpraca z domami kultury.

Już blisko dekadę w ramach Lata w teatrze podróżujemy po Polsce z namiotem cyrkowym. Docieramy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można zagrać przedstawienie. Od 2011, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe:
Gdzie jest Pinokio? (2011, reż. Robert Jarosz)
Pippi Pończoszanka (2013, reż. Konrad Dworakowski)
Jak wytresować dziewczynkę? (2015, reż. Michał Walczak)

KONTAKT:
Maria Babicka
tel.: +48 22 501 70 20 | 889 495 988
e-mail: mbabicka@instytut-teatralny.pl

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.